Аплікація з осіннього листя для малят

Під час прогулянки дитина може збирати листя, каштани, жолуді, гілки, шишки – словом, все, що можна знайти в осінню пору. Зі звичайного листя виходять кумедні тваринки, пейзажі або абстрактні візерунки. Заняття аплікацією сприяють розвитку уяви, тонкої моторики, посидючості у дітей.

осіннє листя для аплікації

Для початку проведіть з малятами бесіду про те, що все на щось схоже – потрібно тільки навчитись це бачити. Хмаринки бувають схожі на тварин чи на людей, а іноді на дивовижні міста. Кожен листочок вже сам собою схожий на маленьке деревце.

А якщо скласти різні листочки особливим чином, то вийде будь-що або будь-хто. Запропонуйте подумати, кого б вони хотіли зробити з яскравого осіннього листя. Спробуйте разом скласти просто на землі якусь композицію. 

Аплікація з осіннього листя

віслячок з осіннього листя

Нам знадобиться:

  • осіннє листя різного кольору, розміру, форми
  • ножиці
  • клей ПВА
  • для основи картон і кольоровий папір

Хід роботи:

Промийте і висушіть листя.

підготовка осіннього листя до аплікації

Перед тим, як приступити до аплікації, зібране листя потрібно пропрасувати праскою, розклавши їх між двома аркушами паперу або тканини.

Використовуйте простий клей ПВА, щоб приклеїти листя до паперу. Щоб досягти бажаного результату, форму листя міняйте за допомогою ножиць.

Які гарні вироби можуть вийти з такого звичайного природного матеріалу, як осіннє листя. Допоможіть дітям зробити роботу охайно, красиво, використовуючи багато матеріалу, тоді вони схочуть і надалі займатись декоруванням, аплікацією та іншою ручною працею.

Спробуйте використовувати ще й інші матеріали, такі як крупа. Можна зробити красиві картинки з крупи разом з дітьми, як показано у нас на Творілках.