Бутоньєрка – важлива деталь чоловічого вбрання

Бутоньєрка - важлива деталь

А чи знаєте ви, що перші бутоньєрки з’явилися ще в Давній Греції? Бутоньєрка кріпилася поруч із серцем, щоб захистити від злих духів і не дати їм відвернути нареченого від судженої.

Само слово “бутоньєрка” сталося від французького boutonniere – квітка в петлиці. І не випадково, адже саме у Франції в часи революції червона гвоздика в петлиці лівого лацкана піджака дворян, які йшли на страту, була символом їхньої віри і безстрашності.

Однак ще чоловіки древніх цивілізацій єгиптян і ацтеків приколювали квітку до одягу, щоб підтримати учасників спортивних змагань.

У Середньовіччі букетик трав мав важливе практичне значення, так як служив завадою від хвороб і пом’якшував сморід тих років.

Також згадаємо війну в Англії Червоної та Білої троянди, представники тієї чи іншої сторони позначали себе конкретною квіткою. За часів романтизму мова квітів захоплювала усіх поголовно.

букетик квітів на чоловічому одязі

букетик квітів на чоловічому одязі

букетик квітів - прикраса на чоловічому одязі

В наші дні квітка в петлиці став прерогативою чоловіків приділяють не останнє увагу стилю і своїм образом. І безумовно особливу елегантність цей аксесуар надає нареченому в руках, якого букет в тому ж стилі.

букетик квітів на чоловічому одязі

букетик квітів на чоловічому одязі

Що стосується етикету, то тут також є свої правила. В епоху короля Едварда з’явилися спеціальні вазочки «Tussie Mussie» в які вставляли бутони.

Звичайно ж, ці вазочки виготовляли ювеліри, і власники цих аксесуарів підкреслювали свій статус і смак.

Бутоньєрка

бутоньэрка на чоловічому одязі

Якщо ж судини для квітки не було, квітка приколювали прямо до лацкана, через петлю, а стебло прикріплювали петелькою, з вивороту. Головне, щоб на лацкані було видно тільки бутон, без стебла і листя (в іншому випадку – це ознака поганого тону).

букетик квітів на чоловічому одязі

Бутоньєрка

Традиційно для бутоньєрки використовувалися такі квіти як гвоздика, троянда, гарденія, а так же білі азалії, дельфініум, конвалія.

Сьогодні в повсякденному чоловічій моді, а також весільної бутоньєрка стає не просто прикрасою, а символом, частиною образу, стилю або тематики заходу, для якого вона призначена. Внаслідок величезного числа варіантів, напрямів моди, творчості декораторів і самих володарів мініатюрного акценту бутоньєрки представляють собою оригінальні композиції з пір’я, черепашок, підвісок.
Бутоньєрка

Також використовується папір і мистецтво оригамі.

Ще можна спостерігати, як витончено трансформувалася кишенькова хустка.

кишенькова хустка з бутоньєркою

Якщо скласти комплект в одному стилі, то бутоньєрка стане елементом декору цілої весілля:

Бутоньєрка

Важлива в складанні композиції і колірна палітра, вона повинна гармонійно підходити кольором очей і волосся, а також якщо це весілля поєднуватися з аксесуарами нареченої.

Бажаю всім натхнення і уваги до деталей, як говоритися, без зайвих слів 🙂