Що таке бісер і його історія

З давніх часів бісером прикрашали своє взуття і одяг наші предки.Навіть назва матеріалу блищить і переливається, як і сам бісер.

biser

Ще в часи сарматів і скіфів декоративні якості бісеру залучали самих різних майстрів. З нього часто виготовляли найрізноманітніші і оригінальні прикраси на руки, шию.

Бісер. Історія появлення

бісер

Фінікійські купці випадковим чином відкрили одержання скла й бісер зобов’язаний своєю появою саме їм.

У далекі часи везли вони природну соду, добуту в Африці через Середземнеморе. Вирішили переночувати на піщаному березі і обставили шматками соди розведений вогонь. Вранці, розгрібаючи золу, вони виявили злиток приголомшливої ​​краси, прозорий, блискучий на сонці і твердий як камінь.

Близько шести тисяч років тому, таким чином, і зародилася стекляна справа. Через деякий час з’явилося виготовлення стеклярусу і бісеру.

Чому бісер має таку назву?

прикраси з бісеру

Назва «Бісер» арабського походження. Штучні перли, як називали його араби, або «Бусер» (в однині – «Бусра»). Спочатку бісер був непрозорим і досить великим. Технології удосконалювалися, зараз бісер радує величезним розмаїттям кольорів, забарвлень і форм, переливаючись в сонячних променях.

[adsense]

Застосування бісеру в сучасному декоратвному мистецтві

Сучасні умільці крім прикрашання одягу, взуття, виготовлення найрізноманітнішої біжутерії, створюють неймовірної краси квіти і дерева з бісеру.

дерево з бісеру

бісероплетіння квіти

Користуючись накопиченим не одним тисячоліттям досвідом, вони створюють бісерну казку, дивлячись на яку неможливо повірити, що це справа людських рук.

kartina-biserom

Дехто примудряється створювати з бісеру навіть картини на кшталт картин, вишитих рахунковим хрестом.