В’язаний шарф “Лисичка”

Якщо вам давно хотілося мати лисячий комір, та шкода вбивати заради цього тваринку, то зв’яжіть собі теплий шарф “Лисичка”. Він зігріє вас в холодну погоду і додасть веселого настрою вам і всім, хто вас побачить.

Оригінальний шарф “Лисичка” мастер-класс від студії «Мінчанка»

В'язаний шарф "Лисичка"

Нам знадобиться:

  • 2 мотка помаранчевої пряжі;
  • залишки білої і чорної пряжі;
  • 2 гудзички чорні на ніжці;
  • набір спиць для в’язання в кругову (5 шт.);
  • 2 шпильки;
  • голка;
  • синтепон для набивання деяких деталей.

Спосіб в’язки – панчоховий

Спочатку зв’яжемо вушка. Беремо помаранчеву нитку і набираємо 16 петель. Пров’язуємо лицьовими петлями, перевертаємо спиці і пров’язуємо знову, але вже виворітними, кожен ряд зменшуючи (пров’язуючи дві петлі разом). Так повторюємо 6 рядів. Вводимо чорну нитку, щоб вийшли чорні кінчики. І продовжуємо в’язати, зменшуючи число петель.

Шарф "Лисичка" майстер-клас як в'язати вушка

За таким принципом в’яжеться і білою ниткою, внутрішня частина вушка. І таких деталей повинно бути по дві.
Заготовки для лапок-пензликів. Набираємо 8 петель чорною ниткою і в’яжемо хусткової в’язкою, збільшуючи до 15-ти петель на спиці. Потім пров’язуємо 3 ряди і починаємо зменшувати кількість петель до 8-ми на спиці. Вив’язувати чотири таких деталі.

Хвіст, тулуб, лапки ми будемо в’язати разом, що б вийшов цілісний шарф і не було швів. Набрати 28 петель (більше або менше, залежно від бажаної ширини шарфа) і розподілити їх на 4 спиці. В’язати 20 рядів, збільшуючи в кожен ряд на 2 петлі.

як в'язати шарф - лисичка

До тих пір поки на кожній спиці не буде по 17 петель. Провязать ще 4 ряди. Зняти на шпильку по 8 петельок з двох суміжних спиць так, щоб потім можна було провязать лапки. Провязать 223 низки вкруговую. Далі знову зняти 8 петель на шпильку симетрично першим. Пров’язати ще 20 рядів лицьовими петлями.

Тепер вив’язувати перехід тулуба до хвоста. Для цього зменшуємо кожен ряд на дві петлі, поки на кожній спиці не залишиться по 12. В’яжємо 20 рядів, і знову збільшуємо ряд до 17 петель на спиці. Пров’язати 63 рядів вкругову.

Далі поміняти нитку на білу і почати зменшувати, поки не залишиться 4 петлі. Їх стягаємо ниткою і закріплюємо.

Повертаємося до наших залишених на шпильках петель. Добираємо ще 10 петель (до вже пов’язаним 8-ми) і пров’язуємо 11 рядів помаранчевої ниткою. Потім міняємо на чорну нитку і в’яжемо 49 рядів і закриваємо кожну петлю. Оскільки у лисиці чотири лапки, проробляємо теж саме чотири рази.

в'яжемо лапки лисички для шарфа

Мордочка. Набираємо 16 петель помаранчевої ниткою і розподілити їх на 3 спиці. Провязать один ряд лицьовими і поділити на 3 частини (4петлі; 6петель; 6петель). Провязать 10 рядів збільшуючи на 2 петлі в ряду.

Чотири ряди провязать просто одними лицьовими, розподіливши петлі на 4 спиці. У наступному ряду ввести білу нитку в половину петель (серединка цій частині повинна знаходиться на рівні, де спочатку у нас було 4 петлі). В результаті у нас утворюється помаранчева і біла частина, на 2-х суміжних спицях повинні вийти дві різні частини, помаранчева і біла. Провязав 10 рядів на кожній парі спиць, починаємо зменшувати, поки не залишиться 2 петлі. Їх стягаємо ниткою і закріплюємо. Помаранчеву і білу частину потрібно зшити.

як робити голову лисичці для шарфа

Заготівлю для мордочки зшиваємо з виворітного боку, вивертаємо і набиваємо файбертек.

робимо голову лисички для шарфа

Оздоблення і останні штрихи. Деталі вушок зшити разом, з’єднавши білі та оранжеві частини. Пришити їх до верхівки. На мордочці вишити чорною ниткою носик і пришити гудзики-оченята. Лапки-кисті скласти навпіл і зшити. Вивернути на лицьову сторону і пришити до лапок тулуб. На лапки-кисті чорною ниткою розділити так щоб вийшли кігтики.

Пришиваємо голову до тулуба. Веселий шарфик «Лисичка» готовий! 🙂

В'язаний шарф-лисичка

Таким самим чином ви можете в’язати котів, вовків, баранів, тигрів. Якщо вам хочеться пухнасту лисичку, то візьміть мохер 🙂