Гарна ідея – сушені фрукти

У кого є дача, ті мене зрозуміють. Бувають роки, коли деякі дерева просто засипають тебе плодами. Так було цього року з абрикосами. Їх було просто безліч! До мене приїздили всі, хто тільки міг – діти, онуки, подружки з чоловіками, сестра з тітонькою. Я відвозила абрикоси до свекрухи, пропонувала збирати мої абрикоси сусідам.

збір абрикосів

З абрикосів я заварила варення різних видів – з додаванням лимону, апельсину, вишень, малини. А вони все не закінчувались… Тоді я згадала, що абрикоси можна ще й сушити! Крім того, що це смачно, це ще й дуже корисно та не потребує цукру, банок, кришок. Ось я і вирішила подивитись як найкраще сушити фрукти.

Смачні та корисні сушені фрукти

Виявилось, що способів сушки не так і мало. Можна просто розкласти на сонечку нарізані фрукти, але треба захистити їх від комах, які так і линуть до солоденького. А іще, треба прибирати піддони на випадок дощу. Та й не завжди є час на те, щоб слідкувати за процесом сушки. А іще я чула, що фрукти можна підсушити спочатку в духовці, а потім вже довести до потрібного стану на сонці. Одна подружка сказала, що у неї є електрична сушилка. Це дуже зручно, швидко і якісно. Тоді я пішла в Інтернет подивитись яку сушилку собі купити, бо попереду ще груші, сливи, яблука… і так щороку 🙂 Найкращими виявились сушилки ezidri snackmaker. Такі покупки робляться не на один рік, тому я за якісний вибір.

Коли я замовила сушилку, то моя невістка дуже зраділа, тому що вона теж дуже любить сушені фрукти замість цукерок. Сама вона робить дуже смачні сушені банани. Вона нарізає їх тоненько, розкладає на поверхах сушилки, а потім бере з собою на прогулянку з дитинкою. Такі сушені банани не зіпсуються швидко, не вимажуть руки, а головне – це корисний перекус в дорозі.

сухофрукти

Колись я бачила, як корейці сушать овочі, розпустивши їх на довгі смужки і підвісивши під навісами. Це й кабачки, й сині. Коли вони вже сухі, їх чудово можна використовувати в приготуванні рагу, соте, супів. Сині взагалі на смак, як гриби… Я дуже рада, що мені прийшла така гарна ідея – сушені фрукти, ягоди, овочі, зелень. І вам раджу.