Гетри-спортивна мода

Нещодавно, я активно зайнялася спортом. Стала відвідувати тренажерний зал і доглядати себе додому якийсь компактний і ефективний тренажер. Дуже здивувала ціна бігової доріжки. Виявляється її можна купити за цілком бюджетною ціною, при цьому не витрачати час на дорогу в спортзал, адже вона буде завжди під рукою. Ну, а поки її не набула, потрібно подумати про спортивну форму.

Дуже важливо, щоб спортивна форма була зручною, не бентежила в русі, при цьому, щоб в ній не було дуже жарко. Однак, зараз, під час холодів і морозів ми часто приходимо в спортзал “заморожені”. Зазвичай, люди починають своє тренування з кардіонавантаження, а саме біг, орбітреки, стрибки. Щоб швидше розігріти м’язи ніг, які задіяні в цих вправах, спортсмени часто носять гетри.

Як зв’язати гетри

Перш, хочу зауважити, що гетри добрі не тільки спортсменам, але вони так само є в гардеробі у багатьох сучасних модниць. Їх носять не тільки з кросівками, але і з туфлями на плоскій підошві, а також шпильці. Гетри можуть бути однотонні, різнобарвні або пов’язані будь-яким візерунком. Для стандартних гетр на спіці набирають 48 петель. Але можно орієнтуватись на власний розмір ноги.

Не використовуйте для в’язання занадто тонку або занадто товсту пряжу. Гетри з тонкої пряжі в’язати дуже складно, а ось з товстої пряжі їх незручно носити.

Як зняти мерки

Гетри можна зв’язати 2 або 5 спицями. У першому варіанті полотно потрібно буде зшити. А в другому випадку буде потрібно правильний розподіл петель по колу. У будь-якому випадку необхідно буде зняти мірки:

  • обсягу ноги під коліном;
  • обсягу ікри;
  • обсягу гомілки;
  • відстані від коліна до середини ікри;
  • відстані від центру ікри до щиколотки.

Якщо ви будете робити гетри без шва, то форма вам буде не потрібна. Якщо ж шов буде присутній, то форма обов’язково знадобиться.

Для в’язання гетр будуть необхідні:

  • 2 мотка пряжі;
  • кругові спиці №6;
  • маркер для в’язання.

Щільність в’язання спицями – 24 петлі і 16 рядів. Довжина виробу – 40,5 сантиметрів, ширина – 27,5. Діаметр гумки приблизно 13 сантиметрів.

Число петель, які ви наберете, повинна бути кратна 4. Так що якщо ви захочете збільшити ширину гетр, то просто наберіть на спиці у віх рядах більше петель на число, яке кратно 4.

Схема в’язання візерунка спицями

1 коло: 2 лицьовi петлi, лицьова за задню стінку петлі, 1 виворітна петля;

2 коло: 2 лицьовi петлi разом, накид, 1 лицьова петля 1 виворітна петля.;

3 коло: 3 лицьовi петлi, 1 виворітна петля;

4 коло: 1 лицьова петля, накид, зніміть дві петлі на спицю справа, перенесіть їх на спицю зліва, пров’яжіть разом за задню стінку петлі; 1 виворітна петля.

Необхідно буде набрати 48 петель на спиці, з’єднати в коло, одягнути маркер. Гумкою пров’яжіть приблизно 5 сантиметрів. Чергуйте 2 лицьові і 2 виворітні петлі. Ще 5-10 сантиметрів пров’яжіть спицями основним візерунком. Тепер почніть додавати петлі. На кожному четвертому ряду додайте по петлі зліва і справа. Повторіть все це приблизно 8 раз.

У результаті повинно вийти 64 петлі. Продовжуйте виконувати в’язання гетрах основним візерунком. Після того, як 30 сантиметрів виробу буде готово, можна починати збавляти петлі. Для цього в кожному другому ряду слід прибирати по петлі зліва і справа.

Необхідно повторити цю дію двічі. У вас повинно вийти 60 петель. Решта 5-10 сантиметрів дов’яжете гумкою. Тепер закріпіть петлі, зробіть міцний вузлик і відріжте нитку. У вас повинні вийти гарні спортивні гетри. Ось такі: