Дерев’яна шпалера на дачній ділянці своїми руками

Кожен на власній дачній ділянці робить затишок на свій розсуд. Одним подобається сучасний дизайн з хвойними деревами та кущами, з викладеними з тротуарної плитки доріжками, з закритими склом верандами. Хтось віддає всю землю під теплиці та грядки, а комусь подобається стиль “кантрі”. Так, приватний маєток стоїть на землі і хочеться щоб він відрізнявся від міської квартири. Мабуть тому в декоруванні та обстановці дачі часто використовують деревину, як самий екологічний та красивий матеріал. Багато чого можна зробити з дерева – від  помостів, ящиків, садових шпалер до парканів. Дуже зручні лавки з дерева та металу можна розташувати і в середині дачного будинку, і на відкритій терасі.

лавки з дерева

Зараз ми хочемо поговорити про дерев’яні паркани. Такі можна зробити своїми руками за допомогою зовсім простих інструментів. Але, якщо додати фантазію та майстерні руки, то звичайний паркан стане вашою визитівкою. Подивіться як може виглядати паркан з творчим підходом.

паркан який мріє стати дорогою

Мабуть на дачі паркан мріє стати частиною прикраси ділянки, тому виглядає саме так:

Погодьтесь, що все не дуже складно, але дуже креативно. Є і простіші варіанти, але і вони виконають своє призначення і допоможуть відтворити атмосферу затишку в садочку. Особисто мені дуже подобається садова решітка. Вона дуже проста, але завжди виглядає доречно в зоні відпочинку. На неї можна заплісти в’юнки чи огірки 🙂

садова решітка

Дерев'яна шпалера для квітів

Зробити таку шпалеру для квітів своїми руками зможе кожний.

Дерев’яна шпалера на дачній ділянці

Дерев’яна шпалера може бути виготовлена ​​із залишків будівельних матеріалів, що значно заощадить ваш бюджет.

Для виготовлення такої шпалери знадобляться:

  • викрутка або шуруповерт;
  • наждачний шкурка;
  • плотницкий рівень;
  • малярський пензель.

Звичайний штахетник роблять 1,7-1,8 м заввишки, в залежності від виробника. Такі розміри дозволяють при спорудженні шпалери обійтися без пилки. Якщо штакетіни не дуже добре обстругані (таку недбалість дозволяють собі багато виробників), то їх потрібно відшліфувати дрібним наждачним папером.

Збирати шпалеру можна прямо на землі, але краще використовувати дерев’яну підставку з рівною поверхнею. Спочатку з чотирьох рейок робиться квадрат: торці рейок скріплюються між собою за допомогою шурупів під кутом 90º. Закручувати в кожен кут спочатку слід по одному шурупу, щоб з’єднання не було «мертвим». Потім за допомогою рівня виставити пари планок так, щоб вони були строго паралельні один одному, і вкрутити по всіх чотирьох кутах ще по одному шурупу. Це обов’язково потрібно зробити, щоб зібрана своїми руками шпалера не рухалась.

шпалера з дерева своїми руками

Щоб зробити шпалеру вам знадобляться дерев’яні рейки, цвяхи, молоток і трохи вільного часу.
Далі все просто. Дві паралельні рейки зібраного квадрата будуть лежати на землі або іншої опори, а інші два будуть прикріплені до них, будучи своєрідними обмежниками квадрата. Далі потрібно покласти впритул до однієї з прикріплених планок ще три планки і третю прикріпити шурупами до рейок, які поки служать опорами. Потім дві які прикріплені рейки виймаються, укладаються впритул до третьої, вже прикріпленої, і до них додається ще одна, яка кріпиться до опорних.

І так рухаються від однієї обмежує рейки до іншої зліва направо або справа наліво – як вам буде зручно. Закінчивши, конструкцію перевертають, щоб опорні і обмежують рейки помінялися місцями, і потрібно повторити описану процедуру ще раз, щоб в кінцевому підсумку у вас вийшла решітка.

садова шпалера декоративна

Щоб захистити зроблену шпалеру від вологи, її слід покрити в 2-3 шари лаком. Коли лак висохне, шпалеру слід прикріпити на постійне місце. Це може бути стіна будинку. Тільки до стіни потрібно кріпити не впритул, а з допомогою підкладених під чотири кути решітки дерев’яних брусків, щоб стебла троянд або клематиса могли вільно плентатися по ній.