Дизайнерські великодні яйця

Цікаво було б подивитись на те, як в інших країнах святкують Великдень. Навіть у нас в Україні в різних регіонах маються свої звичаї, традиції, особливості. Просто зараз почну робити собі закордонний паспорт та поїду кудись, щоб побачити на власні очі як та що. Звісно, традиції оновлюються, але і це дуже цікаво. Мені здається, що сучасні матеріали та техніки дають нам нові можливості, але й традиційні залишаються без змін.

Кожна майстриня в своєму рукоділлі зможе виразити своє відношення до великого свята. Одні малюють, інші вирізають, хтось вишиває чи в’яже. Мені попався цікавий майстер-клас про те, як зробити не дуже традиційне оформлення крашанок. Подивіться як це виглядає. Може і вам захочеться зробити дизайнерські яйця, які більше нагадують камінці, але дуже красиві, якісь теплі… Мені здається, що вони схожі на прибалтійські мотиви.

незвичайне оформлення Великодніх яєць

Звичайні великодні яйця – жовті, червоні, сині, зелені … А креативні великодні яйця – сірі з білими прожилками і схожі на справжню морську гальку!

Як зробити дизайнерські великодні яйця

Для роботи вам знадобляться:

  • варені яйця
  • каркаде
  • кулінарна нитка (або масляна пастель)

з чого можна зробити сірі яйця до Великодня

Обв’яжіть попередньо зварені яйця кулінарною ниткою розташовуючи її на поверхні яйця таким чином, щоб смужки були схожі на природні прожилки в камені. Як варіант: намалюйте смужки на яйці масляною пастеллю.

Опустіть яйця в міцний гарячий розчин каркаде. Витримуйте їх у розчині від 5 до 20 хвилин, для одержання кольору “гальки” різного ступеня інтенсивності – від світло-сірої до темно-сірої.

як фарбувати яйця в каркаде

Викладаєте яйця на серветку і даєте їм підсушитися і охолонути, після чого знімаєте з яєць нитки (або витираєте пастель). Морська галька готова!

яйця схожі на морську гальку

А з такими незвичайними крашанками можна зробити морський великодній стіл. Викладаєте яйця в металеві формочки для випічки, посипаєте стіл коричневим цукровим піском (або справжнім морським!), додаєте справжні камінці, карягі, черепашки, морських зірок і все, що знайдеться в будинку на морську тематику.

дизайн столу до Великодня