Кераміка в домі

Глиняний посуд застосовується в господарстві з покон віку. Це дуже корисно, красиво та зручно. В глиняних горшиках можна запікати гарячі страви, з мисок їсти смачнючий борщ, в глечику чудово збережеться свіже молоко чи квас.. Звісно, зараз можна купити посуд навіть в Інтернеті, і це чудово. Бо раніше треба було їхати на ярмарок, чи шукати керамічні вироби в художньому салоні. Добре, що гончарна справа не зникла в наш час технологій.

гончари

Кераміка в домі

Багато людей ходять на майстер-класи з гончарного мистецтва, роблять своїми руками справжні творі роботи, якими можна пишатись і навіть дарувати на свята друзям та рідним.

Кераміка в домі

Кераміка може бути без розпису, а можна зробити її більш прикрашеною. Ось я побачила як робляться малюнки на камінцях. Це дуже красиво, але зовсім не складно. Крапочки різних кольорів складаються в неймовірно красиві орнаменти.

розпис крапочками

Якщо натренуватись на невеличких камінчиках, то потім можна робити чарівні розписи на посуді з глини. Уявіть тільки, як це буде красиво! Ще, крім крапок, використовуйте хвилясті та прямі лінії, хрестики та намальовані квіти, листя, птахів. Чим складніший малюнок, тим цікавіше буде виглядати ваша кераміка.

Хоча і зовсім без малюнка, за рахунок форми, витвір буде дуже привабливим. Майже у всіх народів є традиції робити посуд з глини. Від маленьких горняток до величезних горшків та тарілок.

Кераміка витримує великі температури, тому готувати в такому посуді можна на відкритому вогнищі, в печі, на плиті. У мене на кухні є багато глиняних тарілок, чашок. кувшинів, якими моя родина користується щодня. А є і такі, які прикрашають інтер’єр кухні. Цю колекцію ми збирали з батьком багато десятків років. Ми привозили кераміку з різних місць, де бували. Дещо нам дарували наші друзі, які знають як ми ставимось до глини.

Спробуйте готувати та їсти з глиняного посуду, зробленого руками людини з додаванням душі.