Красива обв’язка краю серветки

Ще з дитинства я пам’ятаю як красиво виглядали серветки на святковому столі, які були обв’язані ніжними мереживами з тонких ниток, а потім накрохмалені.. Мені здається, що будь-яка ручна робота додає тепла і затишку в домі. І саме такі дрібнички зробити легко, а вони гріють серце…

Для тих, хто знайомий хоч з самими простими прийомами в’язання гачком, таке завдання здасться зовсім легким. Поки ще на вулиці прохолодно, вечори тягнуться довго, самий час зробити красу власноруч.

Красива обв'язка краю серветки

Красива обв’язка краю серветки

Нам знадобляться:

  • серветки (чи шматочки тканини, або хустинки)
  • тонкі нитки (колір за бажанням)
  • гачок потрібного розміру
  • схема для в’язання

Хід роботи:

Чисті і попрасовані серветки розкладемо і заміряємо розмір країв. Тоді нам буде зручно розрахувати візерунок для в’язання. Я зазвичай малюю собі схему на листочку паперу з зошита в клітиночку.

схема для обв'язки хустинки

обв'язаний край

Візерунок може бути зовсім простеньким, а може і сложнішим. Це вже залежить від Вашого бажання та вміння. Дуже широкі мережива не потрібні, тому зверніть увагу на симпатичні тонкі обв’язки.

схема обв'язки гачком

обв'язка гачком

Три-чотири рядка вистачить для гарного оформлення краю серветки.

красиві серветки до чайної церемонії

Головне у в’язанні гачком – рівномірне і щільне в’язання. Петелька до петельки – складається ніжне та привабливе мереживо. Якщо у вас світла тканина, то можна зробити обв’язку також зі світлих ниток, а можна зробити контраст – взяти темні чи яскраві ниточки. Якщо на серветці є малюнок – візьміть нитки кольору, який є у тому малюнку, то буде дуже красиво.

А взагалі, довіряйте своєму смаку та фантазії. Пропонуйте свої схеми для обв’язки краю серветок, а ми покажемо нашим читачам.

Бажаємо натхнення та приємної роботи.