Льодобур своїми руками або готовий

У мого кращого друга скоро день народження. А так як він завзятий рибалка, а скоро ще й почнеться сезон зимової риболовлі, то вирішила йому виготовити саморобний льодобур. Звичайно, простіше купити льодобур, але як же зроблена з любов’ю річ на подарунок? Задумка цiкава. Всесвітня павутинна мережа інтернету в допомогу! I ось що я знайшла.

лёдобуры

Ручний саморобний Льодобур

Виявляється, хороший льодобур для професійного рибалки це велика знахідка. Адже не кожен льодобур зможе просвердлити гладкий, ковзаючий, товстий шар льоду. І зробити його не так-то просто, як мені здавалося. Без допомоги металообробних підприємств справжній Льодобур зробити практично неможливо.

Виготовлення льодобуру

В одному iз майстер класiв я знайшла докладне описання цього процесу. І автор доповів, що найпростішим етапом в виготовленнi льодобуру став пошук трубки відповідного діаметру для інструменту. З одного відрізка трубки він зігнув ручку (коловорот), а другий шматок призначався для нижньої частини конструкції (шнека).

Набагато складніше було зробити підставу для ножів. Тут йому довелося спочатку змалювати конструкцію барнаульского вироба, а потім втілити задум у життя вмілими руками фрезерувальника, токаря і слюсаря. Після цього підставу було вставлено всередину труби і ошпарити по контуру.

Багато метушні було з виготовленням вигнутих спіралеподібних деталей шнека. Автор вирішив зробити їх короткими, тому приварив окремі частини до труби, а також один до одного. Після цього зварні шви довелося розгладжувати шліфувальною машинкою. Для стикування двох частин льодобуру були використані саморобні кронштейни і довгий болт з гайкою-баранчиком.

Для стикування двох частин льодобуру були використані саморобні кронштейни і довгий болт з гайкою-баранчиком. Багато проблем виникло з ножами для льодобуру. Треба було вдало підiбрати метал, який після гарту міг би дати твердість 55-60 одиниць. Потім фрезерувальник зробив габарити ножів, слюсар просвердлив отвори, термист виконав загартування, а шліфувальник оформив заточку.

Фінальну стадію робіт автор виконав сам. Він пофарбував виріб і зібрав всі частини. Поки лід був не дуже товстим, йому з саморобним буром вдавалося свердлити лунки. Але коли крижаний панцир досяг товщини 0,5 м, довелося зізнати, що конструкція не вдалася.

рыбалка зимой

Ось такий трудомісткий і складний процес виготовлення льодобуру. І, як бачите, зовсім не дешевий і аж ніяк не в поодинці можна його зробити. А тому – вирішуйте самі, робити його своїми руками, або все ж простіше купити готовий.

Всім прихильникам зимової риболовлі бажаю удачі і багатого улову!

улов