Лялька ручної роботи. Майстер-клас

Звичайно, всі маленькі дівчатка просто обожнюють іграшкових лялечок. Саме тому такий великий вибір і асортимент пропонується на ринках і в дитячих відділах магазинів.

Але, напевно, ви думали про те, щоб піднести малятку ляльку, зроблену своїми руками. Це відмінна ідея. До того, ж для цього потрібно не так вже і багато часу коштів! А результат неодмінно порадує і вас, і донечку або племінницю!

Сьогодні ми спробуємо створити тиковоголовку. Таку назву лялечка отримала тому, що у неї голова схожа за формою на гарбуз і складається з декількох клинів.

У наш час багато рукодільниць захоплено займаються створенням саме таких іграшок власними руками 🙂 Ми ж спробуємо сьогодні теж створити таку лялечку!

Лялька ручної работи

Лялька ручної роботи

Найцікавіше в цій лялечці – зачіска, незважаючи на той факт, що тут потрібно виконувати багато деталей, вона заслуговує симпатії і поваги.

Короткий майстер-клас по шиттю ляльки своїми руками

  • Що стосується матеріалу для пошиття, то його можна вибрати абсолютно будь-який на ваш смак колір. Приміром, непогано підійде сатин-стрейч.
  • Що стосується наповнення, то для нього можна використовувати синтепон, потім тонувати кавою.
  • Волосся робимо з чорної бавовняної пряжі.
  • Плаття робиться з крепу, кофта в’яжеться з бавовняної пряжі, для взуття беремо шкіру.
  •  Розписати личко можна за допомогою акрилових фарб.

Викрійку ляльки ви з легкістю зможете намалювати самостійно за наданими схеми. Тут ви зможете знайти і викрійку зайчика, якого зробити можна з рушника, затонованого за допомогою акрилових фарб.

викройка ляльки з тканини 1 викройка ляльки з тканини 2 викройка ляльки з тканини 3 викройка ляльки з тканини зайчик

Короткий фото-курс по складанню іграшки (все доступно і зрозуміло)

як робити ляльку своїми руками

Залишаємо отвір внизу голови, де відбувається стик крил, чсерез цей отвір ми вивертаємо деталь і набиваємо її. Зшиваємо тільце як показано на малюнку.

Шию краще відразу зашити, що б потім легше було вставити в голову і зшити деталі.

Руки необхідно дуже щільно набивати, щоб вони стали більш рухливими. Далі потрібно набити тулуб і пришити руки. Ноги для початку необхідно пришити без стоп.

лялька-тиквоголовка

Текстильна лялька своїми руками

 Потім набиваємо до колін і робимо попіречний шов, щоб нога змогла згинатися. Набіаем ногу до кінця і пришиваємо стопи. Після того, як все пришили тоніруэм ляльку в каві і запікаємо в духовці.

Волосся робимо за допомогою панчішної сітки – пришиваємо її по краю голови. За допомогою гачка прикріплюємо волосся (як показано на фото).

текстильна лялька

На жаль, викрійки одягу немає, тому шиємо її на сої розсуд. Але для таких рукодільниць, як ви, тут нема нічого складного. Навпаки – простір для творчості.

Ось лялька і готова!