Об’ємна картина “осінь золота” руками малечі

Напевно, кожному з батьків знайоме почуття, коли потрібно зробити разом з дитиною будь-які вироби в дитячий садок або в школу. Відразу перше, що спадає на думку – «знову потрібно щось вигадувати»! Завжди хочеться бути оригінальним і зробити разом зі своїм чадом щось незвичайне. Пошукавши на сайтах різні ідеї, я раптом згадала своє дитинство. Як шкода, що в моєму дитинстві не було таких прекрасних пропозицій як зараз: зараз можна купити різні набори для творчості, заготовки, картини розмальовки триптихи за номерами. І все таке яскраве і красиве! Але ми все-таки зупинилися на виробі своїми руками. І знайшли відмінний майстер-клас автора Кокоріної Олени Юріївни «як зробити картину “осінь золота” своїми руками з природних матеріалів». Виходить дуже красиво і незвично!

Об’ємна картина “осінь золота”

"осінь золота"

Спільна творчість дітей і батьків це цікаве і захоплююче проведення часу. Приступаючи до будь-якої спільної роботи, головне пам’ятати, що і ви, і ваш малюк отримають від цього процесу безліч позитивних емоцій. Адже недарма психологи і педагоги стверджують, що саме така спільна діяльність формує хороші довірчі відносини між дітьми і батьками, і робить позитивний вплив на розвиток дитини, дозволяючи малюку висловити себе, відчути свою значимість. В процесі спільних занять у дитини відбувається емоційне єднання з батьками, між ними складаються довірчі відносини.

нам знадобляться:

Что надо для картины

  • Стельова плитка (бажано з готовою рамкою); або щільний картон;
  • Універсальний клей і клей ПВА;
  • Морські мушлі;
  • Гуаш, пензлі для малювання, стаканчик-непроливайка для води; або акрiловi фарби
  • Крупа гречана, манна і пшоно.

Хід роботи:

Автор для своєї роботи взяла стельову плитку, у мене її не було, і я ризикнула взяти просто щільний картон. Далі я простим олівцем накидала ескіз нашої картини і приступила до наступного етапу.

Олена Юріївна рекомендує для того, щоб фарба добре лягла на поверхню стельової плитки взяти гуаш і змішати з клеєм ПВА. Я ж використовувала акрилові фарби. Для початку я просто зафарбували все білилами, і потім вже приступила до неба. Тут я використовувала блакитні, фіолетові і жовті фарби, тому що осіннє небо повинно бути злегка темніше літнього.

небо

Хоча можна було на початку приклеїти всі наші мушлі і крупу, щоб створити композицію, а потім вже розфарбовувати. Я особисто так і зробила, але майстриня почала свою роботу саме з розфарбовування неба.

Пагорб, на якому стоїть будиночок, закрасимо фарбою кольору охри, так як вважається, що трава восени вже пожухла.

Потім промалюємо кущики трави. Для цього на сухий пензлик необхідно набрати фарбу і тримаючи пензлик вертикально рухати від низу до верху.

Щоб створити рельєфність дерева потрібно спершу нанести клей ПВА на його стовбур.
Засипати його крупою: гречану і пшоно ближче до основи дерева, решта манної. Я використовувала тільки манну, так як інший у мене не було.

ствол рельеф

Коли наша суміш підсохне, потрібно зафарбувати наш стовбур коричневою фарбою.
А тонким пензликом промалюємо тонкі гілочки дерева.

ствол с краской

На наступному етапі нам знадобиться універсальний клей. Я використовувала клей «Дракон», тому що будемо клеїти наші мушлi, а вони дуже важкі.
Дрібні мушлi різного кольору і розміру приклеїмо на крону дерева – і це будуть наші листочки.
У правому нижньому кутку закріпимо темні черепашки – це буде кущик.

А тим часом, поки наші рослини підсихають, можна зробити будиночок.
Для цього знадобляться: клей ПВА, ножиці, стебла льону (можна використовувати різні тонкі гілочки або соломку). Я використовувала просту вермешель.

Згідно малюнку зробіть шаблон будиночка (бажано на картоні) .
Розрізаємо шаблон на частини: 1 – бокова стіна, 2 – центральна стіна і 3 – дах. Стебла льону (дрібні прутики) розрізаємо на частини і наклеюємо на заготовки (На центральну стіну – по горизонталі, на бічну стіну і дах під кутом).

Після того як заготовки підсохнуть надлишки стебел зрізаємо. З жовтої кольорового паперу вирізаємо трикутник. У моєму випадку, я просто намалювала свої віконця і зафарбували їх фарбою.

Приклеюємо заготовки по контуру на картину. Починаємо зі стін, потім жовтий трикутник і дах (дах знаходить зверху на центральну стіну). Стіни об’єднуємо вертикальними «колодами» і формуємо дальню частину покрівлі. Поверх даху укладаємо кілька «колод».

З жовтої кольорового паперу вирізаємо і приклеюємо вікна.
На вікнах намалюємо рами, а на дах приклеїмо довгу конусну черепашку – це буде труба.
Біля будиночка, на пагорбі «посадимо» кущики з черепашок.
Маленькі черепашки приклеїмо по лінії горизонту, таким чином, виділимо дальній берег ставка.
Тепер візьмемо яскраві фарби: жовту і червону і приступимо до прикрашення черепашок в кроні дерева.

прудик

Для того, щоб додати об’єм – додамо ще листя.
Тепер, використовуючи різні відтінки зеленого та коричневого, розмалюємо черепашки, що формують берег ставка. Червону і жовту фарбу нанесемо на конусні черепашки.

Мушлі біля будинку виявилися з дуже гладкою поверхнею, і фарба на них не лягала, а скочувалася. Тому ми нанесли на них клей ПВА і насипали манну крупу. Надлишки крупи струсили і прикрасили жовтими, червоними, зеленими плямами.

почти готовая картина

Приступимо до оформлення рамки. Так як у нас стельова плитка вже була з малюнком, що нагадує раму картини, нам залишилося тільки її прикрасити. Для цього внутрішній контур закрасимо блакитний гуашшю, але не додаємо в неї клей ПВА. Фарба почне скочуватися і ляже дрібними крапками, таким чином створить ефект легкості. Зовнішній контур закрасимо жовтої гуашшю, змішаної з клеєм ПВА.

Рамка

На синьому внутрішньому контурі додамо жовтих плям, які будуть нагадувати жовті листя.
Залишився останній штрих. Промальовувати дрібні деталі: додати облетіле листя, яке плаває в ставку і тіні на воді; очерети, що ростуть на далекому березі.

краска пруда

А ось и наше с доцей творiння

img_0096