Оригінальний килимок для дитини та комфортер своїми руками

Незважаючи на складнощі в нашому сучасному світі, бебі-бум продовжує процвітати. У мене аж 5 подруг в очікуванні дива! І де ж взяти стільки грошей, щоб кожній подарувати гідний подарунок до народження малюків! Нещодавно я натрапила в інтернеті на статтю про незвичайну іграшку – комфортер. Мені здалося, що ця мила іграшка стане ідеальним подарунком для молодих мам і їх новонароджених діток.

Звичайно, завжди можна купити готовий комфортер. Я бачила такі кумедні, такі симпатичні. Але так як я обожнюю творити, що зроблю його сама.

комфортер - іграшка для сну

У дитячій кімнаті обов’язково має бути м’яке покриття або, хоча б, килимок, на якому дитина може пограти, не травмуючи коліна про тверду підлогу. До того ж, сидіти на килимку приємніше і тепліше, ніж на ламінаті або лінолеумі. У цій статті ми розповімо, як зробити оригінальний килимок в дитячу своїми руками. М’який килимок для дитини можна зробити у формі будь-якої тварини, все залежить від уподобань вашого малюка. У нашому випадку килимок буде у формі лева.

Шкіра лева – килимок для дитини

Шкура лева - килимок для дитини

Матеріали для виготовлення оригінального дитячого килимка:

 • 1,5 метра жовто-коричневого штучного хутра
 • 1 метр бахроми
 • стьобаний ватин для набивання (товщину виберіть на свій розсуд)
 • товсті чорні нитки
 • білі нитки
 • невеликі шматочки білого і коричневого фетру
 • жовто-коричнева пряжа
 • Інструменти для виготовлення оригінального дитячого килимка:
 • циганська голка
 • ножиці
 • маркер
 • шпильки
 • швейна машина

з чого зшити килимок для дитини

Виготовлення дитячого килимка своїми руками

Розкладіть штучне хутро на підлозі ворсом вниз і розмітьте форму майбутнього килимка.
Складіть хутро вдвічі уздовж поздовжньої осі і виріжте розмічену частину. Так ваш килимок буде ідеально симетричним.

викрійка килимка у вигляді леваСкористайтеся першої вирізаною заготівлею, щоб нанести розмітку на другий відрізок штучного хутра і простьобаний ватин.
Складіть вирізані заготовки, як показано на фото, і зафіксуйте їх за допомогою шпильок. Переконайтеся, що дві нижні заготовки стикаються сторонами з ворсом.

з'єднуємо деталі килимкаПрострочіть по периметру, відступивши від кромки близько сантиметра. У міру просування виймайте шпильки. Залиште непростроченним відрізок довжиною близько 15 см, щоб виріб можна було вивернути. Потім цю ділянку можна зашити вручну або на швейній машині.
Тепер потрібно виготовити голову. Щоб нанести розмітку на два шматки штучного хутра і на простеганний ватин, скористайтеся чимось круглим як шаблон. У нашому випадку використовувалася тарілка діаметром близько 35 см. Розмір потрібно вибирати, орієнтуючись на габарити килимка. Виріжте заготовки для вушок лева. Кожне вушко також виготовляється з двох шматків штучного хутра і шматка ватину.

викрійка голови лева для килимка

збираємо деталі лева

деталі левової мордочки

З фетру виріжте рот, ніс і очі.
Обстрочіть вуха по периметру, попередньо склавши заготовки, як зазначено раніше. На крайках зробіть клиновидні вирізи, щоб тканина не збиралася складками при вивертанні.
Пришийте деталі з фетру до лицьовій стороні одного з кіл, вирізаних раніше.

пришиваємо гриву лева

Пришийте ватінову підкладку до зворотної сторони заднього гуртка. Шов повинен проходити приблизно в 5 мм від краю.
До кола, який стане потилицею лева, пристрочіть бахрому. До особовому колі пристрочіть вуха.
Складіть два кола лицьовими сторонами всередину. Бахрома і вуха повинні опинитися всередині. Зафіксуйте заготовки шпильками і прострочіть по периметру, відступивши від кромки близько сантиметра. Залиште пробіл довжиною 10-15 см, щоб голову можна було вивернути. Виверніть виріб і зашийте решту.

як шити килимок для дитини у вигляді лева

Примітка: якщо використовувати занадто ворсистий хутро і товстий ватин, з обробкою деталей на швейній машині можуть виникнути проблеми. Зверніть на це увагу при виборі матеріалів. В крайньому випадку, деталі можна буде зшити вручну.
Ви вже вивернули шкуру лева лицьовою стороною назовні і зашили прогалину. Тепер шари потрібно зафіксувати між собою. У шаховому порядку сколіть шари шпильками.
У деяких місцях зробіть по кілька наскрізних стібків жовто-коричневою пряжею. На даному етапі найзручніше користуватися штопальної голкою.
Пришийте голову Зафіксуйте голову на місці за допомогою шпильок, а потім пришийте пряжею за допомогою штопальної голки.
Симпатичний, м’який і теплий килимок для дитячої кімнати готовий.

Килимок для дітей "Лев"

Правда ж схожі? 🙂

лєв'ятко