Осіннє листя для казкового декору

Осіннє листя і само по собі дуже декоративне і гарне, але ми можемо додати йому казкового забарвлення. Листя у нас буде і блакитного, і рожевого, і синього кольору, крім тих, до яких ми звикли. Але не тільки в фарбі справа. Ми зробимо з вами ажурне листя з гарним декором бісером, намистинками і блистками. Для цього ми зберемо листя різноманітної форми – кленове, рябинове, виноградне, листя з берези, з дубу, з тополі. Осіннє листя може бути ще зовсім зеленим, чи не дуже красивого кольору – ми його прикрасимо як найкраще.

Осіннє листя для казкового декору

Осіннє листя для казкового декору

Скелетированя листя – процес нескладний, але вимагає терпіння й акуратності. Усе, що нам буде потрібно це:

  • листя (краще збирати восени, тоді вони більш щільні)
  • харчова сода
  • харчовий барвник
  • фарби (акварель, гуаш)

1. Складаємо листя в каструлю і засипаємо їх содою (рекомендують на 1 літр води розводити 100 граммів соди)

2. Наливаємо воду, ставимо каструлю на вогонь і варимо листочки 1 – 1,5 години.

3. Потім акуратно дістаємо листочок на паперову серветку і пензликом, старою зубною щіткою або губкою прибираємо з нього всю м’якіть. Цей етап найвідповідальніший! Це має назву “скілетирування” Дійте акуратно, не поспішаючи. Прибрати надлишки вологи можна також за допомогою паперової серветки.

Діставайте листочки по одному, почистивши один, беріться за другий

фарбуємо лится.4. Щоб листя були рівними, їх можна покласти під прес, наприклад, під стопку книг, або через папір гарячою праскою висушити остаточно.

5. Щоб надати листячкам – “скелетикам” красивий колір, скористайтеся харчовим барвником. Розведіть його у воді і опускайте туди свої листочки, потім промокніть паперовою серветкою і висушіть.

Далі вже можна декорувати будь-чим, малювати на листочках, робити з них гарну осінню композицію. Подивіться на фото яким чарівним стало осіннє листя розмальованим та прикрашеним.

На нашому сайті є галерея чудових Колажів з сухих квітів. А можна зробити й з осіннього листя.

колаж з сухих квітів

Таку роботу можете зробити разом з дітками. Навіть маленькі діти впораються з роботою під керівництвом дорослих. Привчати дітей до охайності в роботі – це гарна справа. На цікавій та відповідальній роботі досягти мети більш можливо, ніж на простих речах. Долучайте діточок до декоративно-художнього мистецтва.