Плафон на кухню своїми руками. Майстер-клас

Завжди і в усі часи вироби, зроблені своїми руками цінувались як найвище. У кожного народу є творчі люди, які створюють красу з будь-чого – одні малюють на папері, на посуді, на стінах своєї оселі. Таким мистецтвом славиться Українське село на Дніпропетровщині Петриківка. Петриківський розпис відрізняється барвистістю, вишуканістю композиції, тонкою роботою. А ще ми маємо дуже оригінальну Опишнянську кераміку. Вона трохи наївна, але дуже тепла і приємна.

гончар

Гончар робить виріб з глини, вкладаючи в нього трохи своєї душі. Для того, щоб весь світ дізнався про українські мистецтва нам потрібно розповідати про себе, показувати твори майстрів і майстринь всьому світу. Для цього потрібно вивчати і культуру інших країн, розуміти їх душу, їх прагнення. Вивчати потрібно і мову, на якій спілкуються люди в інших країнах, щоб було легше порозумітись. Вивчити польську, найлегше на курсах польської мови, про які ви дізнаєтесь на сайті http://univerpl.com.ua/uk/kursi_polskogo_yazika_on-line.html.

Не тільки вже відомі ремесла хочеться показати світові, а й простих рукодільниць, які розвивають традиції своєю творчістю. Не обов’язково це повинні бути суто українські мотиви – орнаменти, вишивки, горщики… Сучасні майстрині виражають свої почуття через різні види ручної роботи. Багато з них із задоволенням діляться своїм досвідом, навчають інших, викладають чудові майстер-класи, уроки майстерності. Я хочу показати вам один з таких.

Чарівний плафон зробили для своєї кухні Анастасія. Він може стати справжнім шедевром для будь-якого приміщення, тим паче, що тут можна додавати своєї фантазії, підходити до роботи творчо.

Плафон на кухню своїми руками

плафон для кухні своїми руками

Для роботи нам знадобиться:

 • Наждачний папір (я використала не саму грубу).
 • Грунтовка по старій фарбі (це за бажанням, сохне вона 24 години, якщо є бажання – можна нанести, я не завдавала, без неї теж все відмінно тримається). Фото на всякий випадок, якщо когось зацікавить:
 • Сама звичайна губка для фарбування поверхні люстри.
 • Фарба (у мене це матова фарба, яка була використана для стін при ремонті кухні).
 • Клей для шпалер (в моєму випадку). Використовувала саме його, так як зараз у нас його в надлишку. Ви можете використовувати клей ПВА або якийсь інший, відповідний для приклеювання тканини на метал.
 • Миска для клею.
 • Клей, для приклеювання декоративних елементів (той, який вибрала я, спочатку білий, після висихання він стає прозорим).

На фото приклад шпалерного клею і того, яким я приклеювала декор:

За основу я взяла плафон у вигляді кулі, який вже дуже старий і нікуди не годився. Ніжку, звичайно, викидати не стала і з думкою “в господарстві все згодиться” приховала до випадку 🙂

основа для кухонного плафону

Так як кухня у нас в жовто-зеленій колірній гамі з золотою фурнітурою, то люстру робимо в тон кухні.

Для декору нам потрібно:

 • Біла тканина (у мене це бавовна, Ви можете використовувати і іншу).
 • Стрічка металізована.
 • Штучні листя.
 • Дерев’яні сонечка (мої на липучках).
 • Полубусіни (у мене діаметр 6мм).
 • Штучні квіти (в даному випадку кали з латексу).
 • Тичинки для квітів.

Отже, приступимо до роботи

Для початку нам потрібно зачистити поверхню лампи наждачним папером. Далі покриваємо її ґрунтовкою по старій фарбі (знову ж таки, за бажанням). Після повного висихання грунтовки (24 години), можна приступити до обклеювання нашої лампи тканиною. У мене була задумка зробити складки з тканини.

Розводимо клей в потрібній пропорції (у мене пішло близько 600 мл розведеного клею) і добре змочуємо в ньому тканину. Тканину краще розрізати на клаптики, так зручніше формувати складки. Ту частину тканини, яка залишається вільною, загортаємо всередину, так як обклеюємо ми всю лампу і зовні, і зсередини.

Після обклеювання виходить ось така картина:

основа для декору плафона

Бульбашки повітря виганяємо рукою, пригладжуючи поверхню. Далі ставимо сушитися. А можна прискорити процес і на сушку піде не більше 1 години 🙂 – Ставимо нашу лампу в духовку, на решітку. На деко не раджу, інакше зсередини вона не висохне. Нагріваємо духовку до 70-80 градусів і тримаємо там лампу приблизно 10 хвилин, далі вимикаємо духовку, відкриваємо її і чекаємо ще хвилин 10. У мене в цілому вийшло 3 таких підходів.

Після висихання лампа виглядає ось так. Поки вона зовсім не приваблива 🙂

вирізаємо отвір для патрону

У процесі обклеювання тканиною, верхній отвір, де кріпиться ніжка, закрився, тому його потрібно прорізати. Все готово до наступного етапу – забарвлення. Не забуваємо накрити стіл, щоб не забруднити і починаємо губкою,  наносити фарбу на всю поверхню (зсередини теж).

Та фарба, яку я використовувала, сохне 1:00. Після висихання першого шару, покриваємо лампу ще одним шаром, тому в деяких місцях все-таки виступили сліди від іржі. Чекаємо повного висихання. Не забуваємо забарвити нижню частину ніжки в той же колір, щоб вона не виділялася в загальній картині. Після того, як фарба висохла, з’єднуємо ніжку з лампою.

Нам залишилося додати декор 🙂

Всю композицію я розташувала на одній стороні, ви, за бажанням, можете розмістити прикраси на свій смак. Для початку приклеюємо листя. Потім приклеюємо тичинки. Для цього складаємо їх удвічі. Я використовувала по 2 нитки жовтих і зелених:

Потім квіти. Перед тим, як їх приклеїти – відрізаємо ніжку, залишаючи 3-4мм від квітки і загинаємо її на “спину”. Клею не шкодуємо.

Тепер додамо сонечок. Я зняла з них липучки і приклеювала на той же клей. Прикрасимо стрічками (приклеюємо їх під листочки). Останній штрих – полубусіни. Їх беремо зовсім небагато, щоб не перевантажити загальну картину. Я приклеїла 9шт (по 3шт в трьох місцях):

Залишилося повісити її на місце 🙂

На цьому все. Дуже сподіваюся, що комусь знадобиться мій варіант створення люстри! Спасибі, що приділили час. Гарного дня!

З повагою, Анастасія.