Прикраси західної України

Одного разу я зрозуміла, що зовсім погано знаю рідну країну. Живу я ближче до сходу, відпочивати їздили, частіш за все, на південь, а от на півночі та заході України не бувала. Я багато чула про відпочинок в карпатах, але все не виходило поїхати. От я і вирішила спочатку познайомитись з народним мистецтвом того краю, куди давно вже мрію попасти.

Предмети побуту та Прикраси західної України

Українська кераміка славиться далеко за своїми межами. А своєрідний орнамент західної України відрізняється від всіх інших. Мабуть від того, що в Карпатах завжди зелено, так багато зеленого в розпису на горшиках, тарілках та кахлях, які прикрашають печі. Геометрія смерек та тримбіт читається на зображеннях. Як цікаво роздивлятись малюнки з гуцулами.

Дуже цікаві люди живуть в Карпатах. Вони розуміють природу, розуміють тварин і, головне, розуміють людей. Навіть виглядають ці люди особливо. Мене особисто вразили прикраси, які майстрині роблять своїми руками. Називаються вони гердани. Це таке намисто з бісеру, зібране в красивий орнамент. Такі прикраси носять не тільки жінки, а й чоловіки. Вони оберігають власників від всього поганого. Якщо ви захочете зробити самі таку красу, то вам буде у нагоді відео майстер-клас.

Прикраси західної України

Все, до чого торкаються руки гуцулів стає чарівним виробом мистецтва. Шкіряні пояси, гаманці, сумки, браслети – просто очі розбігаються. Майстрині в Карпатах вишивають, тчуть, в’яжуть, малюють, плетуть. Чоловіки ріжуть по дереву, виробляють шкіру, ліплять посуд.

сучасне мистецтво України

В сучасному житті вироби ручної роботи мають своє місце. І це дуже гарно. Сподіваюсь, що моя майбутня поїздка запам’ятається мені на все життя.