Прикраси з бісерного крокодила

Нещодавно у нас на роботі був корпоративно тематичний захід. Це був бал, і потрібно було відповідно вибрати наряд і, звичайно ж, біжутерію, щоб був цілісний образ дами 19 – го століття. І ось, у одній зі своїх колег я побачила дуже красиве і незвичайне кольє. Мені воно так сподобалося, що я захотіла собі подібне. Поспілкувавшись з колегою, з’ясувалося, що вона зробила його сама з бісеру. І тут же моїм новим захопленням стало бісероплетіння.

Колье из бисера

Як я зрозуміла вже пізніше-це дуже красиве і захоплююче заняття, яке не вимагає занадто великих витрат. Але з чогось починати треба. І я почала пошуки різних майстер-класів і будь-якої інформації, пов’язаної з бісером. Чого тільки я не знайшла в інтернеті! Безліч різноманітних готових виробів з бісеру, різні набори для роботи з бісероплетіння, набори алмазної мозаїки і багато чого цікавого іншого. Але мені, як новачкові, потрібно було почати з чогось простішого. І тут я побачила симпатичного крокодильчика, якого можна було зробити і як брошку і як брелок. А можна зробити браслет або теж кольє. І я приступила до роботи!

Як зробити бісерного крокодила

Для роботи нам потрібно :

  • Лісочка або дріт
  • Бісер двох кольорів і три бісеринки чорного кольору
  • Кріплення для брошки або кільце для брелка

Опис роботи

Фігурка об’ємна і виконана в техніці паралельного нізанія. Схема представлена нижче. До речі, за цією схемою можна виконувати різні крокодильчики, завдаючи різноманітні візерунки на спинці.

Схема бисероплетения крокодила

Приступимо до виготовлення фігурки бісерного крокодила

Домовимося, що непарні ряди – це низ вироби, вони будуть виконуватися з більш темного бісеру. А низ тулуба буде світлим, умовно це будуть парні ряди.
Починаємо роботу з мордочки «крокоші» .

  • 1-й ряд – одна намистинка чорного кольору спускається на середину відрізка волосіні або дроту.
  • 2 -й ряд – дві намистинки світлого кольору набираємо на один кінець, а другим проходимо назустріч і добре, але акуратно затягуємо.
  • 3-й ряд – дві темного кольору
  • 4 -й ряд – три світлого

І так далі по представленій схемі. У дев’ятому ряду виконати очі з чорного бісеру.
Виконавши п’ятнадцятий ряд, приступаємо до виконання передніх лап.

ЛапкиКрокодилы

Для цього на один кінець волосіні або дроту набираємо чотири намистинки темного бісеру і одну світлого. Притримуючи світлу намистинку рукою, цим же кінцем волосіні (дроту) проходимо у зворотному напрямку через чотири намистинки. Потім акуратно потягнув, наближаємо лапку впритул до тулуба. Таким же чином виготовляємо другу лапу. Тепер, ідучи за схемою, виконуємо тулуб крокодила. Дійшовши до задніх лап, виготовляємо їх по аналогу передніх. Потім за схемою закінчуємо виконувати тулуб і хвіст.

Хочу зазначити, що для більшої міцності конструкції краще волосінню (дротом) пройти у зворотному напрямку. Тобто, ви немов плете виріб в зворотному порядку, але вже не набираючи бісер. Можна пройти по всьому тілу, а можна лише якусь частину. Закріпіть кінці і обріжте зайве. Крокодильчик готовий.

Тепер кілька нюансів. Якщо ви оберете дріт для виготовлення, то можна буде надавати виробу форму. Якщо захочете зробити спинку з малюнком, то при виборі кольорів бісера є маленький секрет. Більш активний колір здатний «поглинати» слабший. Тому, щоб малюнок чітко читався, перед роботою раджу провести підготовчий етап по підбору кольору.

%d0%ba%d1%80%d0%be%d0%ba%d0%be%d0%b4%d0%b8%d0%bb

Насипте в ємність бісер основного кольору, а зверху киньте кілька бісеринок допоміжного. Якщо вони «губляться» на загальному тлі, то і в виробі малюнка не буде видно. Вийміть ці бісеринки і поміняйте їх на більш світлі. І так до тих пір, поки результат вас не влаштує. Роботу можна починати і з хвоста, якщо вам це зручніше. Якщо виберете дріт, то закріплювати «хвостики» простіше і надійніше. Дріт краще для дітей.

Приємного творіння!