Прикраси на зорі історії

прикраси на зорі історії

Складно сказати, коли саме нашим первісним предкам прийшла в голову ідея робити не тільки необхідні знаряддя праці (а при тодішньому рівні технології це було дуже і дуже складно), а й непотрібні речі тільки щоб прикрасити себе. Тим більше не можемо ми назвати ім’я цієї людини, (але можемо припустити, що воно було жіночим 🙂

Перше намисто – оберіг жінки

Найдавніші зі знайдених прикрас (Африка, печера Бломбос) були зроблені близько 75 тисячоліть тому. Це раковінкі равликів, в яких просвердлили отвори. Ймовірно, колись вони були намистом. Знайдені в Кенії намистини з шкаралупи яєць страуса були виготовлені 40 тисяч років тому.

Амулети на вдачу

амулети на вдачу

Попередники неандертальців, кроманьйонці, що жили в Європі, робили свої прикраси з каменів, кісток, іклів і сухожиль тварин. Це були досить примітивні браслети і намиста, застібки для одягу з кістки. Ще північніше, в південній частині нинішньої Росії, первісні люди вирізали браслети з кісток мамонтів. Часто в якості прикраси використовували кулони – маленькі статуетки з дірочкою. Багато з них мали сакральне значення.

[adsense]

Прикраси на зорі історії для чоловіків: не тільки для краси

прикраси на зброї

Прикрашали себе не тільки жінки, а й чоловіки. Археологами знайдені ножі та кинджали, прикрашені різьбленням. Браслети і намиста довго залишалися у наших далеких предків найпоширенішими видами прикрас. Їх виготовляли з підручних матеріалів, здобутих на полюванні або знайдених в лісі – з рослин і лози, з кісток, зубів і сухожиль убитих тварин. Іноді їх фарбували рослинними фарбами.

Недосконалі інструменти первісних людей робили процес виготовлення прикрас довгим і копітким. Дерев’яні або кістяні намистини потрібно було обточити, просвердлити дірку і нанизати. Пізніше з’явилися намистини, відлиті з міді, а ще пізніше — з золота, перлин, дорогоцінного каміння. Але це було набагато пізніше…