Пташки з вовни своїми руками

Чарівні пташки з вовни своїми руками можна зробити завдяки дуже гарному майстер-класу, який я для вас знайшла. Синє-жовта синичка та червоногрудий снігур стануть прикрасами для новорічної ялинки, чи для святкової композиції. Можна зробити декілька пташок та подарувати до Нового року друзям, рідним, дітям. Ці пташки дуже приємні на дотик і тішать око.

Майстер-клас: Пташки з вовни

Нам знадобиться:

  • вовна різних “пташиних” забарвлень:
  • Для снігура: чорна, червона, темно-червона, біла, сіра.
  • Для синички: біла, бажаючи, блакитна, темно-синя, сіра, чорна, салатова.
  • І трохи сліверу або іншої, непотрібної для “серйозних” проектів, вовни.
  • Ножиці;
  • Нитки (не обов’язково, можна використовувати тоненькі прядочки вовни, так непомітніше);
  • Клейовий пістолет (або інший клей для приклеювання оченят і дзьобиків);
  • Насіння та намистинки-оченята.

Робимо основу пташки – грудочку слівер перетягуємо нитками. Можна використовувати синтепон, пухкий клубочок пряжі, старий светр, порізаний на смужки і сформований в кульку, поролон …

з чого можна зробити вовняну пташку

Можна використовувати й інші матеріали, навіть папір, зім’ятий в грудочку, зовні різниці не буде (спробуйте вгадати, яка основа в синичці і в горобчику). Але якщо передбачається пташку дарувати з рук в руки, то краще вибрати слівер. З м’якою основою пташка на дотик зовсім як жива, а папірець прощупується, навіть якщо використовувати м’яку серветку …

Відриваємо від гребінної стрічки три смужки шерсті відповідного кольору: червона – пузіко, погуще; чорна – спинка, найдовша; сіра – крильця, найтонша. Тепер додамо жвавості: грудку “припорошити” темно-червоною шерстю і білою. На крильця викладемо тонку смужку чорної шерсті і ще більш тонку білу.

як зробити пташку з вовни
Формуємо пташку. Смужку-грудку накладаємо “красою” вгору на смужку-спинку. Перев’язуємо в місцях міток.

пташка з вовни своїми рукамиМаленька хитрість: червону стрічку перегинаємо не рівно навпіл, підфарбовану частина (грудку) робимо трохи довше. В результаті вийде пухкенька “нахохлена” пташка. Якщо перегнути по середині, вийде сухорлява спортивна птаха 🙂

як робити пташку з шерсті

Спочатку не туго перев’язуємо червону смугу. Потім чорну, причому диспонуємо її відносно червоною буквою “Г”. Чорну зав’язуємо дуже туго! Після відводимо половинки пасом праворуч і ліворуч, обхоплюємо вузлик-голівку і знову туго перев’язуємо.

Обхоплюємо “крильцями” основу і вставляємо її між грудкою і спинкою. Перев’язуємо, випустивши крильця.
Укладаємо крильця як у справжнього снігура: спочатку підв’язуємо сіру шерсть, поверх білу і чорну смужечки. Перев’язуємо.

як зробити снігураНадаємо форму хвостику і крильцям. Шерсть краще не підрізати як нитки, а витягнути-вискубати, намагаючись не перестаратися і не пошкодити саму пташку. Приклеюємо відповідні за розміром вічка й дзьобик-насіння. І ось він наш красень! Хтось подбав, зерняток йому підсипав.

снігур з вовни своїми рукамиПропущені етапи для виготовлення синички. Тут використовуємо більше кольорів вовни. Верхня прядка – голова – синій основний, по нижньому краю пущена біла смужка, по основному синьому – темно-сині волокна і буквально трохи жовтих. Пузико жовте, після додала пару шерстінок салатової, на правому фото видно.

як робити крильця у пташки з вовни

Нижня – крильця – сірі, по них темно-синя шерстка і пару волокон яскраво-синього. Далі збираємо як і снігура. Хіба що приділити увагу розташуванню кольорів на голівці, щоб білий колір виявився там, де потрібно (унизу), а темний на маківці.

Посадіть пташок на Новорічну ялинку, хай вони прикрасять зелену красуню.