Робимо серденько до Дня Святого Валентина. Майстер-клас.

У кожної рукодільниці часто залишаються невеликі шматочки тканин красивого забарвлення. Викидати їх не піднімається рука.

Прийшла ідея пошити невеличке серденько, яке буде чудовим подарунком до Дня Святого Валентина

серденько із тканини

Традиція дарувати цього дня сердечко своїм улюбленим знайома всім. Для шиття можна використовувати клаптики будь-яких тканин. Готові сердечка виглядають дуже ошатно і шиються вони досить просто.

Необхідні матеріали:

матеріали для сердця з тканини

  • 2 шматочки тканини в горошок 10х14 см
  • атласна стрічка шириною 4мм – 25см
  • шматочок листового синтепону 9х8 см
  • 2 шматочки білої тканини 9х8 см
  • нитки муліне червоного кольору
  • нитки швейні в тон тканини
  • наповнювач
  • ножиці
  • викрійка
  • голка

викройка

крок 1

Крок 1. Складіть шматочки тканини для сердечка лицевими сторонами один до одного, поєднуючи напрямок ниток, інакше при набиванні виріб буде втрачати форму.

Сколіть їх шпильками. Обведіть викрійку сердечка олівцем. Для світлих тканин краще використовувати крейду. Не забудьте позначити місця вшивання крилець і отвір для вивертання.

Виріжте сердечко, залишаючи 5 мм припуску на шов по всьому контуру.

крок 2

Крок 2. Тканину для крилець складіть обличчям один до одного і покладіть зверху на шматочок синтепону. Сколіть шпильками всі три шари. Обведіть викрійку крилець за контуром. Прострочіть короткими стібками, залишаючи незашітими місця, позначені пунктиром.

Крок 3. Виріжте крильця ножицями “зигзаг” або зробіть надсічки по колах простими ножицями, не доходячи до шва 1-2 мм. Обов’язково зробіть надсічки у внутрішніх куточках, щоб після вивертання тканина не морщилася. Розріжте деталі за пунктирною лінією.

крок 3

Крок 4. Використовуючи дерев’яну паличку чи олівець, виверніть крильця. При цьому шар синтепону повинен опинитися всередині, між двома шарами тканини. Добре розправте шви і попрасуйте.

крок 4

Крок 5. Вкладіть крильця між двома деталями сердечка, поєднуючи мітки з викрійки і краю крилець. Щоб під час зшивання крильця не змістилися, сколіть всі верстви шпильками.

крок 5

крок 5

Зшийте серденько за контуром, залишаючи незашітим тільки місце для вивертання. Зріжте припуски на шви ножицями “зигзаг”, зробіть надсічку у поглибленні зверху.

Виверніть виріб, розправляючи шов.

Крок 6. Через незашитий отвір набийте сердечко наповнювачем. Для цього можна використовувати синтепон, силікон або холофайбер. Щоб рівномірно розподілити набивання всередині виробу, використовуйте дерев’яну паличку чи олівець. Охайно зашийте отвір для набивання.

крок 6

Крок 7. Простьобуйте крильця по краєчку, використовуючи контрастну нитку. З атласної стрічки складіть петельку і зав’яжіть бантик.

крок 7

Пришийте петельку до серця. Декорувати сердечка можна використовуючи різні шматочки мережив, стрічок, а також гудзички.

крок 7

Готові вироби можна дарувати окремо або скласти з них композицію. Без сумніву, Ваші улюблені, отримавши таке сердечко в подарунок, оцінять вашу працю і вашу безмежну любов.

серденько подарунок

Цей майстер-клас був створений Ксенією Мимріковим спеціально для журналу Все про рукоділля № 1, 2012.