Саморобна цукерка – півник на паличці

Чи робили ви коли-небудь удома карамель? Ми з братом робили. Зараз в магазині такий вибір солодощів, що робити цукерки самим, ніби як, не має сенсу, але ці льодяники на паличці будуть абсолютно без Е-шек і барвників, та ще зроблені своїми руками. Запропонуйте дітям взяти участь в цьому процесі – вони будуть в захваті! Можна зробити цукерки у формі зірочок, ведмедиків, круглих, схожих на чупа-чупс, а взагалі раніше то був півник на паличці.

півник на палочці

 

Якщо у вас немає формочок, то можна взяти пластикові формочки з коробок цукерок, і використовувати їх для виготовлення льодяників.

Найпростіший рецепт: Саморобна цукерка – півник на паличці

Інгредієнти для льодяників:

  • вода – 9 столових ложок
  • цукор – 9 столових ложок
  • лимонна кислота – 1 щіпка
  • масло рослинне для змащування форми
  • шпажки

Як готувати:

У невелику каструльку наливаємо воду, коли вона нагріється, всипаємо цукор і лимонну кислоту і варимо до готовності на дуже повільному вогні поки бульбашки не стануть золотисто-коричневими. Перевірити готовність легко – в блюдце з холодною водою капніть сироп – якщо крапля відразу застигне, то він готовий.

як робити цукерку півник на паличці

Потім розливаємо сироп в формочки, попередньо змазані невеликою кількістю масла, і відразу вкладаємо шпажки. Ставимо остигати. Приблизно через годину цукерки повністю готові.

Якщо вам хочеться зробити кольорові цукерки, то сироп можна можна варити з компоту з ягід або фруктів – буде ще смачніше і красивіше. Та й з формочкой можна пограти – зробити просто тонкі льодяники у вигляді крапельки, схожі на осінні листочки. Зробити її можна просто на папері для випічки, змащеній олією, а можна наливати тонким струмком у вигляді химерних драконів або метеликів. Відмінно підходять силіконові форми для випічки і навіть бляшані формочки для печива.

Якщо зробити замість паличок петельки, то льодяники можна буде повісити на ялинку на Новий Рік. Як приємно з ялинки отримати солодкий подарунок! Діти із задоволенням будуть робити ялинкові іграшки своїми руками. Загорніть цукерки у фольгу або прозорий целофан – буде нарядно і вони не забрудняться.