Неперевершені текстильні фрукти – яблучко і груша. Майстер-клас

На сайті Каїна Майстрів (Страна мастеров), я знайшла просто чарівний майстер-клас як зробити текстильні фрукти – яблучко і грушу. Впевнена, що і вам сподобається так само, як і мені. Авторка цієї краси Людмила Котова. У неї золоті ручки 🙂

Передмова про винахід техніки пошиття яблука і груші

текстильні фрукти

Добридень, дорогі дівчата, сьогодні хочу показати своє відкриття. Якщо хто пам’ятає минулого разу, коли я шила яблучко і грушу в літньому варіанті писала, що не знайшла точної викрійки в мережі і довго мучилася з пошиттям. Особливо важко тоді мені далася груша (вона ніяк не виходила), а на перше пошите яблуко мій синок взагалі сказав “яка класна гарбуз” … ну загалом було багато спроб і помилок, я вже стала подумувати що ніколи не повернуся до пошиття цих неможливих в виконанні яблук і груш. Але не тут то було … тижнів зо два тому сиділа я в мережі і щось шукала, на очі випадково потрапила фотка керма автомобіля всього обмотаного скотчем. Мене привабила ця дивна фотка і я зайшла на сайт подивитися навіщо ж люди кермо скотчем обмотують (ну не від того ж, що він на дві половинки розламався і його таким чином вирішили скріпити!). І яким було моє здивування, коли я прочитала і переглянула все до кінця – виявляється, таким чином знімають точну викрійку керма для обшива його шкірою. Мене, як людину абсолютно не цікавиться ніяким видом транспорту, крім машини часу звичайно, вся ця інформація нітрохи не зацікавила, але я була під враженням від побаченого. Вночі, як звичайно, частенько не сплю і мені чомусь згадалася саме ця сама обшивка … і О, ЕВРИКА! .. Адже точно таким же чином можна зняти викрійку і з груші, і з яблука … да з чого завгодно і з будь-яких фруктів! Загалом, моя величезна подяка всім автолюбителям, особливо тим, завдяки чиїм фоткам і розробкам у мене тепер красується осіннє яблучко.

Майстер-клас: текстильні фрукти – яблучко і груша

Отже, приступимо. Спочатку слід знайти в своєму саду (можна і не в своєму) або в магазині красиве апетитне яблучко, але найголовніше, щоб воно по можливості мало ідеальну форму. Ну якщо такого ви не знайшли, то й ледве кривовато теж зійде. Спочатку я його обмотала харчовою плівкою, а потім малярським скотчем (підійде і звичайний, просто його у мене не було). Для цього я відрізала невеликі смужки скотча і акуратненько пригладжувала його з усіх сторін яблучка.

Коли вся процедура закінчилася (а це 1-2 хвилини) ще раз все добре притиснула і пропрасувати долонькою. Уздовж всього яблучка олівцем наношу лінію, начебто розрізаючи його навпіл. Потім перпендикулярно попередньої наношу ще одну, ділячи таким чином яблуко на чотири сегменти.

Маленькими манікюрними ножицями розрізаю вздовж ліній, спочатку навпіл, а потім ще раз кожну половинку.

Найскладніше – перенести округлий відбиток на прямій лист … але і це швидко вирішується. Не варто переносити по всій довжині сегмента відразу, а маленькими кроками, щоразу намагаючись якомога краще розправити скотч. Викрійка готова. І зовсім не обов’язково переносити всі чотири сегменти почергово, цілком достатньо одного!

При перенесенні викрійки на тканину не забувайте про припуски на шов. От і вся проблема з схемою крою, яка так легко зважилася.
Це авторська тканину зроблена все за тією ж технологією що і минулого разу, спасибі Тетяні Бушмановій 🙂

Зшивала всі сегменти почергово. В самому кінці залишила маленький проміжок, вивернула і туго наповнила синтепоном. Потім той самий проміжок слід зашити потайним швом. І ще, щоб яблучко мало увігнуту серединку слід скріпити міцною ниткою два протилежних кінця. Тобто, найбільшою голкою, яка є в будинку закріплюємо нитку з одного боку яблучка, в тому місці, де повинен бути корінець, проколюємо яблуко і виводимо нитку з зворотного боку, закріплюємо її.

У кожного яблучка внизу є маленький чорненький “хвостик”. Його дуже просто зробити. На два палцамі кілька разів намотую чорну нитку. Знімаю потім, слажівается навпіл і перев’язую вгорі, наче зробити бубончік. Розрізаю нитки знизу і кріплю за допомогою гарячого клею в центр яблучка. Корінець і листочки за бажанням. Можна, наприклад, просту паличку і листик з фетру або сильно накрохмаленной тканини, щоб не обсипалися краю.

До листочкам із зворотного боку пришивала дріт обмотану флористичної стрічкою (можна і без неї). Бачите яка голка на фото, це не від того, що я вишиваю maxi голкою, а від того, що листочки зовсім малесенькі. Дріт від кінчика листочка слід загнути, щоб він не вислизнув в процесі роботи.

Подивіться, яке воно гарненьке. Правильної форми, симетричне. Ну а потім прикрашення за бажанням. Я вирішила, що осіннє яблучко повинно бути обов’язково з горобиною. Не маючи найменших ідей що і як зробити мені згадалася чудова об’ємна вишивка сестричок Вікторії та Анжеліки (http://stranamasterov.ru/node/800417, http://stranamasterov.ru/node/812938, дівчатка, спасибі велике за натхнення). Рішення прийшло саме собою. Але от невдача, гладдю я вишивати не вмію, об’ємної вишивкою ніколи не займалася … але завжди буває перший раз, так і в моєму випадку.

декорування текстильних фруктів вишивкою
В процесі … трохи кривовато, не зовсім вдало підібрані кольори, і в кінці кінців я так і толком не зрозуміла принцип цієї вишивки, але є як є.

Точно також надходила і з грушею.

Груша трохи крива була і зовсім не симетрична. Я вибрала з усіх заготовок саму на мій погляд кращу, перенесла таким же чином як і з яблучком на лист, склала його навпіл і вирізала. Спеціально спробувала зшити грушу і яблуко зі звичайної дуже тонкої тканини. З усіх боків все акуратненько, ніде нічого не треба прибирати або взагалі переробляти. Я залишилася дуже задоволена результатом.

Всім дякую за увагу, дуже сподіваюся що мій “автомобільний” досвід комусь стане в нагоді.

Автор  Kotova Lyudmyla

У нас на Творілках в розділі “вироби з тканини” є багато майстер-класів як зробити, наприклад, гарненькі подушки-іграшки. Творіть на радість собі і людям!