Українська вишиванка – це сучасний одяг

З давніх часів люди прикрашали свій одяг вишивкою. В Україні вишиванка мала символічне значення. Були повсякденні вишиванки, скромні, але красиві.

вишивка на весільному вбранні

Наречені вишивали для своїх коханих святкові сорочки. Навіть весільне вбрання було вкрите вишивкою, яка мала особливий зміст.

Символи в вишиванні

Вишивали не тільки одяг, а й рушники, які теж завжди були символом доброї життєвої дороги. Вишитим рушником вінчали молодих, вишитий рушник дарували при хрещенні, матері в дорогу синам дарували вишитий хрестиком рушник на щастя, на долю.

вишитий рушник

Орнаменти на вишиванках можуть складатись із рослинних елементів – квітів, листя, ягід калини, горобини, ожини. Часто використовується зображення птахів. Лебеді, голуби, півники, соловейко – вони теж символізують кохання, відданість, хазяйновитість.

На заході України розповсюджені геометричні орнаменти. Вони є символом гір, долин, смерек, трембіт…

Вишиванка – завжди сучасний одяг

Наші українські вишиванки відомі далеко за межами нашої Батьківщини. А зараз мають ще актуальніше значення. Вишиванки ладні вдягати і жінки і чоловіки практично щодня. Цим ми показуємо свій патріотизм і любов до рідної неньки України.

справжня вишиванка

Звісно, що моделі стали більш сучасні. Враховуються смаки тих, хто обирає для себе традиційний український одяг. Плаття для жінок виглядають вишукано, а тканини використовуються натуральні і легкі. Це і льон, і батист, і трикотаж.

Ручна вишивка завжди цінувалась високо. Тим паче, якщо у вишивці використовувався ще й бісер. Таку вишиванку можна віднести до святкового вбрання.

Але навіть машинна вишивка виглядає привабливо, особливо коли майстри вкладають в розробку дизайну одягу з вишивкою всю свою душу.

Хочу собі вишиванку

Купити вишиванки можна в крамницях українських сувенірів, або в магазині одягу з льону. А тепер і в Інтернеті багато пропозицій ви знайдете легко.

вишиванкв

А якщо ви хочете ексклюзивну річ, то замовляйте у майстринь, які врахують всі ваші побажання.

Але найкраще – вишийте самі хоч одну вишиванку своїми власними руками. А ми бажаємо вам творчого натхнення!