Улюбленi килимки для йоги

Нещодавно мого коханого відправили у відрядження на тривалий час. Звичайно, для нас всіх це стало незвичайним сюрпризом, адже більше ніж на тиждень ми з ним не розлучалися вже 8 років! Але що робити, робота є робота. А я тим часом вирішила зайнятися чимось корисним, привести себе в зовнішню і внутрішню форму, щоб він приїхав і ахнув! Перше, що спало на думку, це зайнятися йогою – корисно і для душі і тіла. Побачивши в iнтернетi килимки для йоги в Києві і по Україні, я купила найгарнiший килимок, зібрала всю свою екіпіровку і відправилася на тренування.

П’ЯТЬ ранкових АСАН

Йога – відмінний спосіб знайти гармонію між тілом і душею. Адже, при постійній практиці крім гарного й сильного тіла, можна отримати розширену свідомість і повну гармонію всередині

Уткатасана (Поза стула)

Ця поза нагадує сидіння на стільці. Як і традиційні присідання, вона гарно зміцнює м’язи і допомагає запустити всі системи організму на початку дня. За допомогою цієї пози можна чудово підбадьоритися і зарядитися енергією на весь день.

Для виконання вправи потрібно встати рівно, ноги – на ширині плечей. На видиху витягуємо руки вгору. Потім трохи присісти, немов ти збираєшся сісти на стілець або диван. Обов’язково втягнути живіт і затриматися в цій позі на 30-40 секунд. Дихання повинне бути рівним і спокійним.

Через 30 секунд встати на рівні ноги, і опустити руки.

Уткасана

Тріконасана

Ця поза дуже корисна для хребта, вона добре зміцнює ноги і масажує кишечник, налагоджуючи його роботу. Для виконання асани поставте ноги ширше плечей, праву стопу розгорніть назовні, ліву загорніть злегка всередину. Руки розставте в сторони на рівні плечей, долоні опущені к підлозі.

На виході плавно опускайтеся корпусом до правої п’яти. Зверніть увагу, що корпус і ноги повинні бути прямими. Звичайно, на початку тренувань, ви не відразу дотягнетеся до п’яти, тому зупиніться на тому рівні, на якому ви зможете рівно тримати коліна і корпус. Ліва рука, при цьому, розташована вертикально, голова і погляд спрямовані в бік лівої руки.

Трикасана

Затримайтеся в цьому положенні 20 секунду і акуратно поверніться у вихідне положення.Виконайте те ж саме в іншу сторону.

Врікшасана

Поза дерева працює з м’язами ніг, а також розвиває витривалість і стійкість. Крім того, вона відмінно справляється з депресією. Для її виконання встаньте прямо, ноги – на ширині плечей. Візьміть праву ногу за стопу і розташуйте її на внутрішню частину стегна лівої ноги. Сідниці, при цьому, повинні бути втягнуті. Далі випрямити корпус, і підніміть руки, з’єднавши їх на головою. Витримайте позу, скільки зможете. Потім поміняйте ноги.

Щоб вам було простіше тримати рівновагу, зупиніть погляд в одній точці. Якщо рівновага тримати дуже важко постарайтеся дотримуватися однією рукою за стіну.

Врiкшасана

Сарвангасана

Поза свічки (або, як її ще називають, берізка) – дуже корисна для всіх органів. Вона добре опрацьовує м’язи сідниць і прес. Для її виконання ляжте на підлогу, на свої килимки для йоги, руки – вздовж тіла, долоні дивляться вниз. Зігніть ноги в колінах, і акуратно, підтримуючи поперек руками, відірвіть сідниці від підлоги. Далі, акуратно випрямити ноги. Не забудьте втягнути сідниці і живіт. Залишайтеся в такій позі 30 секунд, поступово збільшуючи час.

Щоб повернутися в початкове положення, зігніть ноги, потім хребець за хребцем опускайте спину на підлогу.

Сарвангасана

Шавасана

Шавасана – найскладніша поза йоги. Не дивлячись на зовнішню простоту, навчитися по – справжньому розслаблятися і “прибирати” з голови всі думки – штука непроста.
Ляжте на спину, витягніть руки вздовж корпусу, і закрийте очі. Можете включити якусь розслаблюючу музику. Максимально напружте всі м’язи в тілі і затримайтеся в такому положенні декілька секунд, після чого постарайся розслабити кожен сантиметр тіла. Ні про що не думайте: зосередьте увагу на диханні. Час виконання вправи – 5 хвилин мінімум.

Шавасана

Звичайно, на початку у вас може не вийти правильно розслаблятися. Але з часом все прийде, так запевняють досвідчені тренера.

Після таких вправ і настрій інший, і ставлення до життя відразу стає доброзичливим і оптимістичним!