Хочу подорожувати Україною

Не знаю як хто, а я дуже люблю подорожувати. Раніше мені здавалось, що подорожі можуть бути тільки далекими, в країни, де інше життя, інші люди, інша культура, релігія… А зараз я зрозуміла, що зовсім не знаю свою Батьківщину. Я була в багатьох містах і селах, але не звертала особливої уваги на їх особливості, цікаві відмінності від мого рідного міста. Мені здавалось, що всюди все одне й те саме. А зараз я хочу пізнати Україну краще, адже вона така чудова! Подорожувати можна різними шляхами, але тепер все ще зручніше, навіть телебачення можна мати з собою в дорозі на своєму смартфоні чи планшеті, якщо його скачати ТУТ. А взявши з собою гарну фотокамеру, можна привезти безліч чарівних згадок про пригоди.

Якщо подорожувати Україною

Петриківка в списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Останнім часом ми все більше починаємо відроджувати свою рідну культуру, традиції, мову, і це чудово! Я рада, коли бачу, як іноземні студенти, які навчаються в Україні, вільно розмовляють нашою солов’їною, вдягають наши вишиванки, везуть до своєї Батьківщини наші сувеніри. А у нас є що показати. Українці талановиті, добродушні, щирі – і ще відчувається в усьому, що вони роблять. От і на нашому сайті можна побачити шедеври, зроблені майстрами і майстринями з України.

І не тільки старовинні традиції, а й сучасні мотиви дуже добре відображують нашу душу. Гончарство, різьба по дереву, чеканка, плетіння з лози, вишивка, розписи – це далеко не все, що вміють робити золоті руки українців. І діти залюбки долучаються до рукоділля, навчаються ремеслам і творять нове, навіть дуже нове мистецтво.

Я живу на Дніпропетровщині. Вона славиться Петриківським розписом. Петриківський розпис і Косівська кераміка в 2012 році були номіновані в список нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Петриківка

Ось і почнемо подорож з найближчого до нас культурного центру – Петриківка! Але не тільки розпис вражає нас, коли ми приїхали до села – тут навіть люди, як з картинки 🙂 Вони усміхнені, колоритні, доброзичливі.

Скільки спогадів залишилось у нас після відвідування славної Петриківки! Ми гуляли, наряджались у традиційний одяг, робили мотанки, співали, ходили на конезавод.

Добре, що ми поїхали в Петриківку. Мабуть, приїдемо ще 🙂