Чарівні фігурки з полімерної глини для початківців

Нещодавно нам з донькою довелося відвідати один цікавий майстер-клас по роботі з полімерною глиною. Це виявилося так цікаво і захоплююче, що ми вирішили спробувати самим виліпити з глини все, що нам захочеться. Ми купили тайську самозастигаючу полімерну глину ось тут: clayflowers.com.ua  і почали тренуватися у виготовленні різних полімерних фігурок.

Как сделать пони

Однак, не все так просто, як нам здавалося на майстер-класі. Про деякі деталі в роботі з полімерною глиною для новачків, я і хотіла б тут викласти.

Полімерна гліна- це чарівний матеріал, який дозволяє своїми руками в домашніх умовах створювати прикраси і ляльок, декоративні вироби для дому та для подарунків.

полимерная глина

Як вибрати потрібну полімерну глину для початківців

За способом твердіння розрізняють два види полімерної глини:

  • самозастигаюча
  • запікаєма

Сьогодні хотілося розкрити більше інформації про самозастигаючу полімерну глину, так як вона не вимагає запікання і як мені здається простіша в роботі.

Самозастигаюча полімерна глина – це матеріал для ліплення, твердне на повітрі протягом декількох годин або діб, в залежності від розміру виробу. Зберігати самозастигаючу полімерну глину необхідно в герметичній упаковці, не допускаючи контакту з повітрям.

Як ліпити з полімерної глини

Серед самозастигаючих глин є ще підрозділ на важкі і легкі. Важкі самозастигаючi полімерні глини, за консистенцією нагадують звичайну глину, яку можна розм’якшити водою: вона так само брудниться у вологому стані і так само кришиться, якщо пересушена. Після повного висихання такi вироби виглядають як гончарні, їх поверхня така ж тверда, матова і шорстка, її можна відшліфувати, пофарбувати акриловими або масляними фарбами, покрити лаком.

искорка_пони

Якщо ми хочемо робити казкові фігурки або лялечки, наприклад, то зазвичай використовують спеціальну лялькову самозастигаючу пластику, яка зручна тим, що після висихання її можна легко відшліфувати, зрізати непотрібні пласти або розмочити поверхню і скорегувати можливі дефекти.

Більшість легких самозастигаючих глин дуже пластичні і нагадують ніжний зефір: вони легко тягнуться і розкочуються в тонкі пласти. Завдяки цій властивості вони стали дуже популярнi в створенні натуралістичних квітів, саме її рекомендують для новачків квіткової справи. Основою в складі легких глин є целюлоза, тому після повного висихання квіти з цієї полімерної глини дуже легкі, матові, і на дотик нагадують тонкий папір. Вироби з такої глини неможна мити, тому для догляду за ними рекомендують суху чистку м’якою щіткою.

флористика_глина

Окремим видом самозастигаючих полімерних глин виділяють холодний фарфор, розроблений спеціально для виготовлення квітів. Завдяки появі холодного фарфору, створено і успішно розвивається такий творчий напрямок, як керамічна флористика. Квіти з холодного фарфору виходять дуже натуралістичними, гнучкими і «живими», а на фото їх практично неможливо відрізнити від справжніх.

Склад холодного фарфору досить простий, його навіть можна приготувати в домашніх умовах: в основі будь-якого рецепту лежить кукурудзяний крохмаль і клей ПВА. У мережі Інтернет ви можете знайти безліч рецептів приготування холодного фарфору і вибрати найбільш вам відповідний або купити в магазині готовий склад, наприклад, марки Modern Clay.

украшение из полимерной глины

А ось найпростіші ідеї по виготовленню фігурок з полімерної глини: