Які найкращі штори на вікна легко зробити власноруч

Іноді, щоб поміняти настрій кімнати, досить лише змінити оформлення вікна. Відразу зміниться колір сонячного світа, яке через віконце потрапляє в наш дім, ми зможемо контролювати його потік – коли треба пустити більше світла, а іноді навпаки – трохи прикрити пекуче сонечко. А на нашому сайті завжди комфортна погода та чудовий настрій!

Іноді ми робимо щось своїми руками не тому, що не маємо грошей, щоб купити готовий товар, а тому, що душа потребує виплеску фантазії, а руки просять роботи. Отже, ми можемо і штори на вікна зробити своїми невгамовними руками. Хочете швидко і дешево – можна використати залишки шпалер. Якщо мрієте про гламурні фіранки – візьміть органзу.

Як штори на вікна легко зробити власноруч

Сьогодні ми розглянемо найпростіший і найдоступніший спосіб створення «домашніх» жалюзі-плісе з паперу.

Для роботи необхідно підготувати:

  • Відріз паперу. Краще використовувати бамбукові шпалери під фарбування – такий матеріал буде пропускати світло і добре «тримати» складки плісе. Ширина паперу розраховується, виходячи з ширини вікна, а довжина повинна на 30-40 см перевищувати висоту вікна.
  • Шило, дирокол або гостре лезо.
  • Ножиці або канцелярський ніж.
  • Лінійка або рулетка.
  • Олівець.
  • Шнур, декоративна мотузка або стрічка, підібрана в тон до шпалер.
  • Фіксатор (кінцевик) для мотузки або шнура, можна використовувати велику намистину.
  • Клей.
  • Двосторонній і односторонній скотч.

з чого зробити штори плісе на вікна

Не забувайте, що навіть в розгорнутому стані плісе має хвилі, а це означає, що довжина паперу повинна бути довше, ніж висота вікна.

А далі все досить просто – треба охайно та ретельно згорнути шпалери в “гармошку”. Складки можуть бути від 3 до 5 сантиметрів в залежності від вашої задумки. Слідкуємо, щоб всі загиби були рівними та однаковими. Для цього ретельно відмітимо з обох сторін шпалери відстані для загибу. Лінійкою добре розгладжуємо кожний згін.

як зробити плісе фіранки на вікна

як робити плісе зі шпалер на вікна

Полотно скласти в гармошку і з допомогою діркопробивача проколоти папір. Отвір має знаходитися строго по центру складки. Крізь все полотно пропустити стрічку або шнур. Зайві кінці мотузки обрізати і закріпити з виворітного боку паперу скотчем.

як робити жалюзі з паперу

mCugBShu

На кінці мотузки можна закріпити стопір чи зав’язати вузол (точніше бантик 🙂 )

Якщо вікно широке і фіранка виходить теж широкою, то треба зробити мотузки з двох сторін. Так жалюзі з паперу будуть краще тримати форму.

До вікна паперові жалюзі можна прикріпити двостороннім скотчем.