Як вибрати психолога

У нашому метушливому, сучасному світі все більше відбувається ситуацій, що вимагають психологічної допомоги. Божевільні зміни і події часто позначаються на нашому психологічному і фізичному здоров’ї. Тому різного роду психологічна допомога все більше стає затребуваною. Але є одне “але”. Як серед безлічі таких пропозицій не помилитися і вибрати підходящого вам психолога? Адже тільки напрямків в психотерапії більш ніж 400 видів. А ще й кожен психотерапевт привносить свій досвід, свій світогляд і, звичайно ж, енергетику. Хотілося б в цьому розібратися більш наближено. Зайдіть на сайт brener.com.ua, може це як раз те, що треба саме Вам.

Хоч в світі і існує така велика безліч видів психотерапії, все ж найбільш відомі і популярні три основних напрямки: когнітивно-бiхевiоральний, психодинамiчний і гуманітарний. Щоб наочніше можна було розглянути ці види, пропоную ознайомитися з порівняльною таблицею, котру я знайшла на одному з сайтiв про психологiю.

сравнительная таблица психологииРізні види психотерапії мають приблизно однакову ефективність, але залишається правило: кожен клієнт повинен знайти свого терапевта. @К.В. Тимофеева-Герасимова

І тут починається найскладніше. Адже скільки людей, стільки й думок. Комусь більше підходить один психотерапевт, кому-то цей же викликає абсолютно інші емоції. Як зробити правильний вибір, адже від цього залежить ефективність терапії і консультацій?

Як вибрати психолога для себе

Перш за все, потрібно абстрагуватися від усього того, що ви знаєте про психолога або психотерапевта. Подивіться, поспілкуйтеся з ним як з простою людиною, і ви зрозумієте, чи зможете ви йому довіряти. Чи з’являється бажання розкритися йому хоча б в незначних для вас речей. Кожен психолог і психотерапевт повинен вміти розташувати до себе клієнта і дати йому відчуття безпеки в їх просторі. Якщо таке відчуття виникло під час, або навіть після бесіди з психологом – то, швидше за все, ви знайшли свого терапевта, і далі все буде залежати від його професіоналізму та, звичайно ж, від вашого бажання що-небудь змінитися в своїй ситуації.

Але по-перше, це, звичайно ж, не боятися звертатися до фахівців. Адже самому дуже складно буває вирішити виникаючі проблеми. Навіть у самих сильних духом людей бувають ситуації, при яких необхідні втручання фахівців.

Сподіваюся, ця невелика інформація була для вас корисною, і ви зможете ефективніше будувати відносини з обраним вами терапевтом, а значить, зможете швидше досягти поставлених цілей в своїх завданнях. Адже рiшення завжди є!

Есть выход