Фотополювання в осінньому лісі. Як зробити жокейку

Якщо ви вирішили зробити незвичайну фотосесію в осінньому лісі у вигляді вершниці, то вам треба зробити собі відповідний костюм. Навіть з тих речей, які знайдуться у вашій шафі ви зможете вибрати маже все – вузькі штани чи лосини, теплий светр, пальто. Пальто може бути чорним, сірим в малюнку “гусячі лапки”, а найкраще – червоне.

фотосесія "На полюванні"

Найскладніша деталь, яка запускає магію перевтілення, і з дівчини в червоному пальто робить справжню Леді на полюванні – це чарівний фетровий головний убір з невеликим козирком або твідова кепі. Дістати їх непросто (корейські кепки з вушками – виняток, але, погодьтеся, їх стало занадто багато скрізь). Однак, якщо десь у вас завалявся старий капелюх, а може, ще не стара, але не дуже зручний або разлюблений, то з неї за якусь годину можна зробити досить милу подобу жокейки. Головне, щоб капелюх був якраз.

Як зробити жокейку

жокейка

Крім капелюхи нам знадобляться:

з чого зробити жокейку

  • гострі ножиці,
  • дві гарні гудзики на ніжці,
  • плетений шнур діаметром 3-5 мм (залежно від величини ніжки ґудзика) і довжиною близько 70 см,
  • нитки в тон шнура,
  • нитки в тон капелюхи,
  • скотч,
  • кравецький крейда або тонкий шматочок мила для розмітки.
  •  бейсболка або козирок від сонця як основа для жокейки.

Хід роботи:

Крок перший: ставимо капелюх перед собою полями вгору, денцем вниз, на виворітного частини полів спереду відзначаємо центр.

Як зробити жокейку з капелюха

Крок другий: бейсблоку вкладаємо в капелюх так, щоб середина козирка збіглася з відзначеним на полях центром. Приміряю ретельно й уважно. Якщо нема бейсболки, робимо лекало козирка на будь-якій картонці і прикладаємо його.

робимо жокейку - викрійка бейсболка

Крок третій: з вивороту обводимо козирок бейсблокі. Знову сто раз перевіряємо, по центру чи намальований майбутній козирок, і симетричною чи вийшла обводка.

Крок четвертий: відрізаємо поля, залишаючи обведений козирок. Якщо на отриманий козирок потрапляє шов, що йде по кромці полів капелюхи, акуратно розпорюють його і обрізаємо підворіт.

Як зробити жокейку своїми руками

Крок п’ятий: якщо краї козирка осипаються, можна збризнути козирок лаком для волосся по краях і з виворітного боку, але тільки якщо капелюх не світла. Спочатку перевірте на відрізаних полях, чи будуть розводи від вашого лаку!

жокейка з капелюшка

Крок шостий: на тулію на рівні скронь пришиваємо гудзики на ніжках.

прикраса на жокейку

Крок сьомий: розмотуємо шнур і приміряємо його на головний убір так, щоб вийшло кільце, яке вільно, але не зовсім слабо надівається на обидві гудзики і не звалюється

Як прикрасити жокейку

Крок восьмий: місце для відрізу шнура замотуємо скотчем. Зверніть увагу, сумлінні продавці в магазині тканин завжди так роблять, коли продають шнур. Якщо ми розріжемо його, чи не заклеївши скотчем, він тут же розплететься, і з ним буде неможливо працювати. Розрізаємо шнур рівно посередині обмотки.

Як робити жокейку

Крок дев’ятий: Перш ніж знімати скотч, прошиваємо голкою кожен кінець окремо. Затиснувши кінчик пальцями, щоб шнур не розпустився, знімаємо скотч і туго замотуємо кінчик нитками, роблячи 2-3 витка, і ще раз прошиваємо.

шнур для жокейки

Крок десятий: зшиваємо кінці шнура.

зробити жокейку власноруч

справжня жокейка своїми руками

Крок одинадцятий: надягаємо шнур на головний убір, сховавши стик під одним із гудзиків. Відступаємо 3-5 см від кожного гудзика, одним стібком зшиваємо складений шнур, другим стібком прихоплюємо шнур до шапочці.

Як зробити жокейку

Вуаля! Доповнюємо шапочку підходящими за змістом рукавичками і шарфом або шийним хусткою. Вдалого полювання!