Як зробити ляльку?

У нашому сьогоднішньому майстер-класі ми пропонуємо створити нехитрий, але досить симпатичний крилатий шедевр.

як зробити ляльку

Ви ж хочете зробити ляльку власноруч?

Тим паче, що вам знадобиться всього трішечки фантазії, щоб створити таку красу!

Для нашого майбутнього шедевра нам знадобляться звичайні штучки:

 • різни шматочки тканини
 • намистинки
 • бабусині мережива
 • красиві нитки для волос ляльки
 • гудзички

Візьміть для своєї майбутньої лялечки тканину з якої-небудь старої блузки, кофти, спідниці, які носити вже не можна, але і викидати дуже шкода. Також знадобляться пара проволочек для каркаса рук 30 см і ніг 45 см завдовжки, і синтепух для набивання.

матеріали для ляльки

Звісно, нитки, ножиці і голки… що стосується швейної машини, то ви можете скористатися ручним швом… Тим більше, що рукотворні стібки лише підкріплять ефект від ручної роботи!

Залишилось зарядитися позитивними емоціями, прекрасним настроєм і можна приступати до роботи! Нам треба зробити ляльку з крильцями.

1. Починаємо з ескізу, який більше нагадує дитячий малюнок. Згадайте, як ви малювали в дитинстві принцес. Копіювати не варто, просто придумайте, що в голову прийде. Зображення варто робити натурального розміру, це допоможе виготовити викрійку.

Наша лялька приблизно 70 сантиметрів в довжину. Далі, за допомогою ескізу, визначаємося з пропорціями, загальною ідеєю проекту і формою майбутньої сукні і так далі.

ескіз ляльки

2. Також недбало накидаємо викрійку на папері: голову, плаття, крила.

На зображеннях викрійок відзначаємо отвори для ніг і рук. Не забуваємо відзначати отвори на кожній детальці два-три сантиметри через які можна буде вивернути і набити синтепухом вже готові з’єднані деталі.

3. Викроюємо деталі з матеріалу. При цьому пам’ятаємо про припуски на шви по одному сантиметру і відмічаемо місця майбутніх отворів. Викроюємо таким чином, щоб у нас вийшло:

 • 2 деталі – сукні
 • 2 деталі – голова
 • 2 деталі – крила
 • 1 прямокутник 3 х 60 см – ноги і руки
 • 2 прямокутника 3 х 8 см – шкарпетки
 • 2 прямокутника 7 х 12 см – черевички

деталі ляльки

4. На деталі майбутньої голови олівцем легенько відзначаємо і потім вишиваємо симпатичне личко: носик, оченята, усмішка.

деталі ляльки 1

5. Ту ж процедуру необхідно повторити для решти деталей голови, крил, сукні.

Тепер складаємо всі детальки обличчям до обличчя, приколює їх шпильками і зшиваємо швом назад голку прри цьому отсупая по одному сантиметру від краю. Також не забуваємо залишати отвори!

Після цього вивертаємо, разутюжуємо, набиваємо синтепон. А тепер і зашиваємо отвори, що залишилися.

волосся для ляльки

6. Тепер беремося за волосся на голові майбутньої лялечки. Нарізаємо нитки однакової довжини, скріплюємо їх з одного боку бантиком і заплітаємо звичайну косичку, наприкінці знову зав’язуємо бантик.

Потім пришиваємо міцно-міцно косичку до голови. Звичайно, робити косичку зовсім не обов’язково, можете просто пришити пучок ниток. Можете експерементувати як вам хочеться. Очима можуть послужити темні намистинки.

робимо ляльку

7. І, нарешті, найцікавіше – прикраса сукні. На свій смак пришиваємо мережива, гудзики, кишеньки  – загалом все, що завгодно.

крила ляльки

8. Крила простегаемо.

9. Заготовки для ніг, рук і шкарпеток складаємо удвічі лицьовою стороною і зшиваємо, після цього вивертаємо за допомогою шпильки і нарізаємо потрібної довжини руки і ноги.

10. Вставляємо дріт в отвори для ніг і рук. Після цього «одягаємо» дріт у зшиті ноги і руки.

На ніжки одягаємо шкарпетки.

Наступний крок – закріплення ніг і рук до плаття.

ручки і ніжки ляльки

11. Зшиваємо із заготовок для черевичків «мішечки» і одягаємо їх на ноги, затягуємо і пришиваємо до ніг, прикрашаємо намистинами.

лялечка12. Наступний крок – збираємо всі частини разом. На виворітній стороні до голови пришиваємо невелику петельку.

13. Залишилося зовсім небагато, буквально останній штрих. Ви самі можете вирішити, що саме буде тримати ваша дівчинка в руках, може квітку, а може музичний інструмент, цукерочку або велику рибу…

ляльки

5a63ea37bce1

b8e9312155af

Як ви бачите, нічого складного! Найкращі прості штучки, трохи часу і маса фантазії!

Щасти вам !