Як зробити римську штору

Римські штори дуже популярні, адже вони займають мало місця , не вимагають багато тканини і підходять під будь-який інтер’єр.

зробити римські штори

Ці штори дуже легко зробити самому. Звичайно, зробити їх не так просто. Але ми розкриємо вам усі секрети.

Майстерклас: Як зробити римську штору

Для початку необхідно правильно підібрати тканину – вона повинна тримати форму, отже, бути досить щільною. Не варто економити, купуйте якісний матеріал, який не розповзеться після першого прання.

Малюнок і колір підбирайте відповідно до стилю кімнати, але знайте, що картата тканина буде виглядати краще, ніж в смужку (видає всі помилки).

1382091416-483524-16810

тканини для римських штор

shtora_1-e1341523240996

Кількість матерії залежить від висоти і ширини вікна, а ще від того як і де буде кріпитися штора: на бруску або карнизі.

На шви необхідно залишати припуски по 2-5 см з кожного боку. Крім тканини необхідно запастися металевими або дерев’яними стрижнями – прутиками, вони необхідні для підтримки форми нижнього і верхнього країв штори і поперечних складок.

Для виготовлення механізму відкривання і закривання римської штори необхідні кільця діаметром 1-1,5 см (люверси для одягу ідеально підійдуть) і міцний круглий шнур.

деталі

Підготувавши всі необхідні матеріали та інструменти, можна починати розкрій. Крій дуже простий – за розміром вікна робимо прямокутник. Дуже часто римські штори зроблені в магазинах мають підкладку, так вони краще виглядають. Підкладку необхідно пришивати відразу, всі зрізи необхідно підвернути і сховати.

Далі з вивороту розмічаємо і застрочують складочки для того щоб вставити «ребра жорсткості» – прутики. Між складками залишаємо відстань в 20-30 см.

На кожну складку необхідно пришити по три кільця для прутика (також на самий низ штори): ліворуч, праворуч і посередині.

rimka

Протягуємо в кільця шнури: один кінець кріпимо до самого нижнього кільця, потім шнур йде вгору і вздовж верхніх кілець, всього 3 відрізка шнура.

Має вийти, що всі три шнура виходять з одного кільця вгорі штори: «Хвостики» шнурів необхідно зв’язати разом, для зручності  на шнур можна одягнути фіксатор-жолудь, тоді штора не буде сама опускатися.

Щоб зробити римську штору ми не витратили багато часу. А результат буде приносити нам задоволення не один рік.