Як зшити сумку зі старих джинсів

Сумки, які створюють наші майстрині зі старих джинсів виглядають зовсім як фірмові. Вони зручні, стильні, практичні і підійдуть до одягу в міському стилі, до бохо шику, до спортивного вбрання. Для прикрашання виробів з тканини можна використати багато способів. Один з них – друк на текстилі. Можна надрукувати зображення, текст чи малюнок. Зображення може бути дуже якісним. Все більше уваги привертають трансфери, які відрізняються неймовірною красою.

Також дуже гарно виглядають застібки “молнія”, старі гудзики, стрічки, ремені та інші шкіряні елементи. Залишається тільки прикріпити лого бірки і фірмова річ готова.

Як зшити сумку зі старих джинсів: майстер-клас

сумка своїми руками зі старих джинсів

Що робити, якщо джинси протерли, але викинути їх шкода? Пропонуємо вам зшити сумку зі старих джинсів своїми руками!

Отже беремось за шиття!

Орієнтуючись на схему, складіть викрійку на папері:

викрійка сумки зі старих джинсів

Якщо ваша сумка повинна бути плоскою, то виточки можна не переводити. Якщо ж ви хочете зробити її об’ємною, то, при переносі викрійки на тканину, необхідно добре обвести і відзначити частину, де повинні бути витачки.
Після того, як форма сумки з джинсів готова, можна приступити безпосередньо до пошиття виробу.

Від старих джинсів відрізається штанина і розпорює з одного боку по боковому шву. Аналогічно розпорює вторая. У вас повинні вийти полотна, з яких можна вирізати частини сумки.

Деталі складаються лицем до лиця і прошиваються тільки з одного боку, зробивши відступ в 10 мм від краю.

Витачками на кожному відрізі складається навпіл, перпендикулярно щодо шва. Положення матеріалу фіксується за допомогою декоративних голок, потім прошивається строго по лінії. Витачку бажано виконати одним шовчиком. Після всього цього необхідно випрасувати шви і вивернути сумку.

Вирізати кишені, пришити їх з боку з обох сторін. Положення ви вибираєте самі, залежно від розмірів кишеньок.

сумка з кишенями з джинсів

Далі, робиться рюш. З тканини вирізається смужка 1,2 х 0,7 м. Краї прошивають, щоб матеріал не сипався. По всій протяжності смужки защипують невеликі складки, фіксуються, а потім прошиваються на машинці.

Від взятих спочатку джинсів відрізається поясок і кокетка. Кокетка на брючних виробах – трикутник з тканини, який вшитий в задню частину. Одержаний в попередньому пункті рюш пришивається під зріз деталі зі зворотного боку, щоб він визирав з-під кокетки приблизно на 30 мм.

Кокетка з поясом пришиваються на верхню частину сумки в ролі аплікації, при цьому відрізають зайві шматки, якщо вони є. Так як кокетка сама по собі згинається, то пришити її необхідно так, як вона ляже на матеріал. Зрізані деталі закріплюються внахлест.

Плетуться лямки для сумки.

Кінчики кожної лямки обертаються в обрізи джинсового матеріалу. Так лямки стануть трохи плоскими і довшими з країв. Ручки пришиваються у зазначених зсередини місцях.

Сумка буде виглядати ефектніше, якщо прикрасити її люверсами або намистинами.

сумка з джинсів

Тепер ви з легкістю зможете зшити сумку зі старих джинсів самостійно.