Як пофарбувати папір. Кілька способів.

Сьогодні ми поговоримо про те, як пофарбувати папір.

kak pokrasit bumagu_

Я розповім про ті способи фарбування паперу, якими активно користуюся: про фарбування чаєм, кавою, аквареллю і харчовими барвниками.

Який папір взяти?

Зазвичай для блокнотів, які роблю своїми руками, я використовую офісний папір для принтера, 80 г/кв.м

Можна брати і більш тонку – 65 г/кв.м  – Папір для письма, її дуже зручно тонувати, бо найчастіше можна пофарбувати тільки одну сторону, а інша просочиться сама.

Якщо потрібно зробити скетч-бук або щось в цьому роді, то в справу йде креслярський, акварельний або пастельна папір.

Як пофарбувати папір кавою?

kak pokrasit bumagu_1

Міцною кавою папір тонують для отримання ефекту состаренной, пожовклим від часу папери. Крім того, кава надає папері приємний теплий кавовий аромат. Для фарбування можна використовувати як розчинну, так і мелену каву.

Для додаткової ароматизації можна додати в каву трохи меленої кориці. На 0,5 л води потрібно взяти 2 столові ложки розчинної кави. Або три столові ложки меленої (її потрібно залити окропом і дати постояти хвилин 30-40).

Як пофарбувати папір чаєм?

Чим дешевше чай, тим більше в ньому різних барвників, – і тим більше він підходить для нашої справи – ​​для тонування паперу.

Міцний чай дає приблизно той же колір, що і кава, трохи жовтіше і тепліше. Головна відмінність в тому, що папір, тонована чаєм, не має ніякого запаху, на відміну від паперу, пофарбованого кавою.

Словом, якщо ви хочете отримати зістаренний папір характерного жовтуватого відтінку, але запах кави вам не потрібен – сміливо тонуйте чаєм.

На 0,5 л води потрібно два-три пакетика, залити окропом, дати настоятися 30-40 хвилин, до повного охолодження.

Як пофарбувати папір аквареллю?

 папір

Хочеться яскравих фарб? Немає нічого простіше – акварель чудово підходить для фарбування паперу в усі кольори веселки. М’який козячий пензлик і акварель – ось що потрібно для отримання по-справжньому насичених кольорів.

Процес фарбування точнісенько такий, як на уроках в школі: пензлик в руки і вперед!

Слід пам’ятати про те, що деякі види акварелі можуть братися на руки після висихання, так що акварель доведеться обирати методом проб і помилок.

Від себе можу сказати, що фарбую аквареллю «Білі ночі». Вона не забруднює після висихання.

Як пофарбувати папір харчовими барвниками?

kak pokrasit bumagu_3

Харчові барвники дають більш ніжний і більш рівний тон, ніж акварель, тому іноді я використовую їх. Потрібно розчинити невелику кількість порошку барвника у вод , кількість порошку залежить від того, якої інтенсивності колір ви хочете отримати.

kak pokrasit bumagu_4

 

Я віддаю перевагу барвники для отримання повітряних, легких, прозорих кольорів, тому витрата виходить зовсім невелика.

Як ще можна фарбувати папір?

Я фарбую папір товстим і м’яким козячим пензликом. Він не дряпає навіть тонкий папір і дуже доступний за ціною. Досвідними шляхами я прийшла до висновку, що пензликом фарбувати швидше і акуратніше, ніж вимочувати листи цілком у ванні з барвником розчином. Та й заляпаних поверхонь залишається менше))

Я фарбую папір так: розстеляю на підлозі газети (мнооого газет), розводжу в банку потрібну кількість міцної кави/чаю, фарбую листи з одного боку, кладу сушитися на газети.

Коли листи повністю висохнуть (хвилин 15-20 сохнуть, можна посуд помити або за хлібом сходити), фарбую з іншого боку і знову залишаю сушитися.

© Валіза ідей