Як пофарбувати фасади кухні своїми руками

Буває так, що меблі на кухні нас влаштовують за функціональністю, вони гарно розташовані, але дуже набридло одне і теж саме. Купити нові меблі не важко, якщо є гроші на це, а можна просто пофарбувати фасади кухні своїми руками в новий колір, замінити штори, скатертину і, вуа-ля, нова кухня!

Як пофарбувати фасади кухні

як пофарбувати кухню в білий колір

Вам знадобиться

  • – Наждачний папір
  • – Пензлики і валики
  • – Морилка, лак, дерево-захисний склад
  • – Водоемульсійна фарба
  • – Відтінок

ІнструкціяЯк пофарбувати фасади кухні

Перед початком роботи необхідно видалити весь жир і бруд з кухонних фасадів. Поверхню можна промити мильною водою і дочекатися її повного висихання. Потім все дерево необхідно обробити наждачним папером, для того, щоб фарба лягала рівно. Відколи, нерівності, дірочки затираються шпаклівкою для дерева. Обов’язково потрібно зняти всю фурнітуру і відкласти її в спеціальний ящик, а скляні поверхні закриваються за допомогою малярського скотча.

Коли поверхня підготовлена ​​для фарбування, варто визначитися з кольором і матеріалом. Якщо дерев’яний фасад має початковий світлий колір, то можна легко зберегти структуру дерева, перефарбувавши всі в темніший відтінок за допомогою декоративно-захисного складу. Відмінно для такої мети підійде складу «Белинка», «Пінотекс» і «Акватекс». Вони не тільки збережуть малюнок дерева, але і додадуть йому новий і благородний колір. Декоративно-захисний склад наноситься тільки пензлем зі змішаною щетиною.

Для перефарбовування світлого фасаду кухні підійде морилка на водній основі або кольоровий лак. Останній додасть поверхні глянець і водовідштовхувальні властивості. Краще вибрати лак на водній основі, щоб в його складі не був присутній розчинник. Лаки і морилка також наносяться за допомогою пензлика, що дозволяє значно заощадити склад і поліпшити якість роботи.

Якщо ж меблі спочатку пофарбована в темний відтінок, то декоративний склад тут вже не допоможе. Єдиним виходом буде використання втиснути фарби, яка дозволить надати кухонного фасаду будь-який, навіть самий світлий колір, але повністю зафарбувати структуру дерева.

Перед використанням водної фарби, всі фасади необхідно погрунтувати 1-2 рази. Це не дозволить фарбі вбратися в дерево, вона буде лягати рівно. Водоемульсійні склади попередньо колеруются в необхідний відтінок, це можна зробити самостійно за допомогою відтінок-паст або ж замовити колір в будівельному магазині. Другий варіант кращий, тому що потім з’явиться можливість домогтися того ж кольору, якщо це буде необхідно.

Водоемульсійну фарбу необхідно наносити валиком, який зроблений з велюру. Перший шар складу сохне близько 2 годин, потім наноситься другий. Для дерев’яних фасадів кухні потрібно вибирати тільки миються водні фарби: «Євро 20», «Дали для ванної кімнати та кухні», «Белинка», «Дюлекс». Вони витримують не тільки інтенсивне миття, але і застосування різних чистячих засобів.