Як привчати маленьких школярів до праці

Жоден вчитель не зможе привчити дитину до праці, якщо не буде допомоги з боку батьків. Навіть самі корисні підручники стануть в нагоді школярам тільки у разі, коли вдома батьки будуть показувати особистий приклад. Першокласники, які вважають, що вони стали самостійними, завжди копіюють дорослих і залюбки беруться разом з ними за виконання будь-якої роботи. Працюючи поруч з батьками, дитина спочатку виявляє цікавість. Коли певна справа стає щоденним дорученням, школяр поступово звикає до праці. Це виховує у нього гарні риси: допомагає відповідально відноситися до навчання, старанно виконувати домашні завдання.

як привчити дитину до школи

Щоб дитина навчилася працювати, необхідно її привчати будь-яку почату справу виконувати охайно і завжди доводити до кінця. Також бажано її постійно заохочувати до дій, розповідати цікаві історії, переглядати разом з нею тематичні фільми. Гарним методом виховання підростаючого покоління завжди була і буде гра. Розумні батьки можуть організувати трудовий процес, наче нову цікаву гру. Виконуючи нескладні правила, школяр навіть не помітить, що насправді виконує певну роботу. Ремонт книг разом з дорослими привчить дитину бути бережливою. Обгортаючи зошити в обкладинки, вона навчиться бути акуратною.

Прибирання свого робочого місця навчить охайності. Доглядання за квітами та тваринами розвине відповідальність. Велику роль у трудовому вихованні займає самообслуговування. Малюк повинен знати, що після сну йому потрібно умитися, зробити фізичні вправи, поїсти. Привчившись регулярно виконувати необхідні процедури, він буде готовий відповідально віднестись до більш складних трудових доручень: прибрати в кімнаті, допомогти одягнутися молодшим, попрати свої особисті речі, допомогти батькам по господарству.

Не потрібно боятися , що школяр може щось не так зробити. Головне не сварити, а правильно пояснити помилки і разом спробувати їх виправити. Результат таких дій порадує всіх. Розуміння з боку батьків додасть дитині впевненості, а комплексу неповноцінності просто не буде місця. Одним з дієвих засобів залучення дитини до роботи є винагорода за гарний результат: похвала перед однолітками, нагородження грамотою, солодкі призи. Для того, щоб дитина росла трудолюбивою, в першу чергу батьки повинні показувати позитивний приклад. Школяр, якого оточує безлад в квартирі, буде підсвідомо копіювати стиль життя своєї сім’ї і, навряд чи стане працьовитим. Потрібно пам’ятати, що тільки тісна співпраця школи і батьків є запорукою гарного результату у трудовому вихованні підростаючого покоління.