Як прикрасити квітковий горщик

Пропонуємо вам прикрасити квітковий горщик з підручних матеріалів, а саме з тканини і клею. Такий незвичайний горщик, практично з нічого відмінно підійде для європейських дерев – топіарієв, а також для звичайних домашніх квітів.

квітковий горшик з тканини і клею

Для створення квіткового горщика вам буде потрібно:

  • Щільна тканина розміром 50х50 см (залежить від бажаного розміру горщика);
  • Об’ємна фігурна ємність (тут з-під соняшникової олії);
  • ПВА клей + вода;
  • Акрилові фарби + пензлик;
  • Нитки, голка, мотузка;
  • Газети, поліетиленовий пакет;
  • Ємність для клею;
  • Акриловий лак;
  • Ножиці

Як прикрасити квітковий горщик з тканини крок за кроком:

Приміряйте розмір тканини – по центру тканини поставте ємність у вигляді пляшки від масла, виріжте коло і підшийте приблизно 4-5 см краї тканини (фото 2).

майстрер-клас з виготовлення горшика для квтітів з тканини

Налийте в мисочку ПВА клей, щоб змочити всю тканину, трохи розбавте водою (чим менше води, тим міцніше в підсумку вийде виріб) (фото 3). Гарненько змочіть тканинну заготовку, зімніть її з усіх сторін, кілька разів відіжміть і знову намочіть (фото 4-5).

майстрер-клас з виготовлення горшика для квтітів

Злегка відіжміть, викладіть на стіл (підгин знизу) і розправте (фото 6). По центру тканини поставте ємність, попередньо оберніть її в поліетиленовий пакет, щоб потім було простіше її витягти. Також в якості заготовки можна використовувати і просту рівну пляшку, на яку потрібно просто намотати скотчем зім’яті газети (так ви отримаєте ту ж фігурну пляшку) (фото 7).

Приступайте до формування горшочка, підійміть краї тканини, укладаючи складочки. Краї згину повинні опинитися в найвужчому місці, невидимому оку. Фіксуйте мотузочкою. Ще раз сформуйте всі складки за бажанням (фото 8-9).

як оформити горшик для топіарія

Залиште сохнути в такому вигляді поблизу батареї (буде потрібно близько доби) або використовуйте фен. Після висихання тканина стане «кам’яною». Після чого можна заготовку забарвити (нанесіть перший шар) в будь-який колір, не знімаючи з пляшки. На кожному етапі забарвлення потрібно додати в фарбу ПВА клею, це ще більше зміцнить виріб (фото 10).

Після того як перший шар висохне і тканина стане ще більше подібна каменю – витягнете ємність. Зніміть мотузку і зверху розсуньте складки з належним зусиллям і дістаньте пляшку (фото 11).

Ось тепер можете все незабарвлені місця забарвити фарбою, а далі нанесіть основний тон. Сформовані складки вже не порушаться. Гарненько скрізь прокрасьте, а всередині можете не чіпати. Дайте висохнути (фото 12-13).

оформлення квіткового горшика тканиною

На даному етапі при необхідності можна заповнити внутрішність горщика (гіпсом або пінопластом, іншим наповнювачем). Тут була обрізана нижня частина пляшки, заповнена гіпсом і в ній був зафіксований стовбур дерева. Після того як гіпс застигне – все завантажте всередину горщика.

Фіксуйте горлечко горщика мотузочкою щільним чином, залишаючи шийку. І покрийте лаком в 2-3 шари. А потім декоруйте на свій розсуд (фото 14).

Ось квітковий горщик з тканини і клею готовий!

Автор МК: Ольга Литвинова