Як робити лавки своїми руками

Ах, як я люблю майстовитих чоловіків, у яких все в руках горить, які вміють робити неповторні ексклюзивні речі. Варто тільки зварювальний напівавтомат купити в київі, як на дачі почнуться неймовірні перевтілення – глухі ворота стануть ажурними і вишуканими, з’являться дивовижні кашпо з металу для садових квітів. А ще – зручні і красиві лавки. Я знайшла майстра, який написав дуже корисні поради для тих, хто вирішив взятись за справу і зробити всю роботу самостійно.

Поради майстра: як робити лавки своїми руками

Лавки, зроблені своїми руками – це зручно, красиво і довговічно. А найголовніше – доступно для всіх, хто хоче облагородити свою ділянку і створити приємне місце для відпочинку. Помріяти під покровом дерев, поспілкуватися з друзями, почитати улюблену книгу, – все це набагато приємніше робити, сидячи на дерев’яній лавці, ніж на пластикових стільцях.
Прості і більш складні, зі спинками і без, на грайливо-ажурних і прямих ніжках, самих різних кольорів: вершкового, шоколадного, охристого … Вибирайте, який дизайн до душі саме вам!

садові лавки своїми руками

Що потрібно: Бажання мати зручні місця для відпочинку на садовій ділянці Терпіння і впевненість у власних силах

Необхідні для роботи матеріали та інструменти:

 • метал
 • дерев’яні дошки
 • зварювальний апарат
 • наждачний папір
 • шліфувальні матеріали по металу
 • грунтівка для металу та дерева
 • фарба для дерева
 • лак для металу

Найголовніше – ескіз: ви повинні чітко зрозуміти, що саме ви хочете побачити. Ці розрахунки допоможуть не тільки уявити закінчений образ, але і вибрати необхідну кількість матеріалів, а також розрахувати кількість металу і розміри дерев’яних елементів.

На самому початку розрахуйте висоту ніжок і довжину лавки. Оптимальна висота ніжок 400 – 450 мм від рівня землі.
Спочатку зробіть конструкцію з металу. Нюанс: потрібна вправність, щоб правильно і точно приварити ніжки з першого разу. Найпростіше це зробити за допомогою нарізаних заздалегідь куточків, закріпивши їх зварюванням до основної верхньої рамки. Обов’язково виставляйте ніжки «за рівнем» і перевіряйте в двох площинах. Треба зробити прямокутну основу (під сидіння) і зварити труби 40х20 мм під кутом 90 градусів.

А якщо мені потрібно зробити красиві ніжки з загнутими елементами художньої ковки, то є ціла серія ковальських інструментів. Я їх освоїв швидко і тепер часто застосовую при роботі з металом.

як робити лавки своїми руками

Вам необхідні електроди для зварювальних робіт і саморізи або болти з меблевими округлими капелюшками для кріплення дерев’яних елементів до металу. Саморізи краще кріпити знизу, щоб їх не було видно. А болти зверху, щоб капелюшок болта увійшов в дерево. І той і інший варіанти я застосовую.

До речі, про дерев’яні бруски і дошки для сидінь: товщина дошки повинна бути не менше 40 мм. Дуже широкі лавки не дуже добре виглядають, оптимально 450 – 550 мм. Обов’язково відшліфуйте дошки перед фарбуванням, а після нанесення просочення і просушування ще раз пройдіть дрібним наждачним папером.

Якщо ви хочете, що б лавочка була красивою потрібно прибрати за допомогою шліфувальної машинки всі шорсткості і напливи від зварювання. Перед фарбуванням конструкцію з металу потрібно знежирити і загрунтувати. Мені доводилося використовувати імпортні та вітчизняні грунти та фарби їх великий вибір. Вибирайте будь-які, головне не нехтуйте цією операцією, тоді метал довго не буде іржавіти. Дерев’яні бруски або дошки для сидінь також необхідно обробити просоченням, а потім покрити лаком або емаллю.

Ваша садова лава готова до експлуатації!

Плюси

 • Незважаючи на відсутність спинок, лавки зручні для відпочинку
 • Їх можна поставити в ряд і розсадити за столом велику кількість гостей
 • Лавки надійні в експлуатації і стануть гарною прикрасою вашого заміського ділянки