Яскравий вітражний розпис на скляній банці

За допомогою вітражних фарб цю непривабливу банку можна зробити веселою і незвичайною. Думаєте, це складно? Зовсім ні. Потрібні тільки матеріали і велике бажання. До речі, для порівняння в нашому майстер-класі ми використовуємо кілька фарб різних фірм. Вам зовсім не обов’язково брати весь набір фарб: виберіть тільки самі для вас підходящі.

Майстер-клас: вітражний розпис на скляній банці

вітражний розпис на скляній банці

Нам же для майстер-класу потрібні:

  • трилітрова банка;
  • чорний контур по склу фірми “Idea”;
  • фарба для вітража оливкова і вишнева фірми “DEKOLA”;
  • фарба для вітража біла і фіолетова фірми “Hobby line”;
  • фарба вітражна помаранчева фірми “Pebeo”;
  • універсальний клей фірми “Folia”;
  • полубусінкі;
  • пензлик;
  • скотч;
  • картинка з фруктами (можна знайти готову в інтернеті, а можна намалювати самим).

матеріали для розпису Веселі банки

Приступаємо до роботи:

1. За допомогою скотча кріпимо наш малюнок до банки з внутрішньої сторони.

як зробити вітражний розпис банки

2. Використовуючи контур по склу фірми “Idea”, обводимо наш малюнок. Після закінчення витягуємо нашу картинку з банки.

Важливо: малюючи контури всіх фігур – ягід, листочків, плодів – всі межі потрібно замикати. В іншому випадку кольорові фарби витечуть за межі листочків і ягід. Придивіться, на зразку всі кола і фігури замкнуті.

3. Тепер приступаємо до фарбування. Починаємо з листочків, використовуючи фарбу фірми “DEKOLA” оливкового кольору. Фарбу можна заливати безпосередньо з баночки з носиком, в якій вона і була куплена. Але зручніше користуватися пензликом: все-таки, свої сили можна переоцінити і вичавити занадто багато фарби.

Зауважте: фарба “DEKOLA” густовата, досить швидко сохне, а пензлик легко відмивається. Але от на самому пензлику фарба застигає дуже швидко. Врахуйте це.

4. Для винограду використовуємо фарбу фірми “Hobby line”. Дуже зручно виявилося користуватися найменшим пензликом. Фарба “Hobby line” досить рідка, легко наноситься і швидко висихає. До речі, вона ж легко стікає по склу, тому після нанесення не варто банку перевертати – все творіння буде в патьоках. Зате пензлик легко промивається водою.

малюнок винограду на скляній банці

5. Для чистоти експерименту залишилося спробувати останню баночку вітражною помаранчевою фарбою від фірми “Pebeo”. Фарба розтікається краще за інших, лягає дуже рівномірно. Вона досить рідка, схоплюється протягом години, але сохне дуже довго. Зрозуміло, пальчиками її бажано не чіпати – відбитки нам зовсім не потрібні. А ось пензлик можна вимити тільки за допомогою розчинника …

вітражний розпис на скляній банці

До речі: фарби фірми “Pebeo” не варто змішувати з фарбами фірми “Decola”. У них занадто різні властивості і консистенції. Краще для змішування використовувати продукти однієї фірми або ті, які близькі за густотою. Про це можна прочитати на самій баночці: виробники часто вказують, з продукцією яких фірм добре поєднуються їх фарби.

6. Залишилося прикрасити нашу баночку полубусінкамі, використовуючи універсальний клей фірми “Folia”.
Баночка з клеєм має тонкий носик, що дуже зручно в роботі з дрібними предметами. А після висихання сам клей залишається прозорим і непомітним.

вітражний розпис на скляній банці

Білу фарбу для вітража можна залишити спеціально для пузатого кота, який об’ївся сметани.