Проблеми виробництва пінопласту в Україні

Сьогодні, на будівельному ринку в Україні помітно збільшується обсяг продажів утеплювальних матеріалів. Цей факт свідчить про розвиток виробництва утеплювачів різних видів. Таке підвищення попиту та даний тип продукції тісно пов’язане з розвитком вітчизняної будівельної галузі. А також з тим, що законодавство посилило свої вимоги щодо якості і процесів теплового захисту будівель, які будуються.

Тепер, за безпечні і рекомендованих законодавцями матеріалів утеплювачів, все частіше користуються пінопластом, пеноплістірол, екструдованим пінопластом, мінеральними плитами, а також мінеральну ватою.

Найбільше нашим майстрам імпонує робота м пінополістирольний пінопластом, так як він має велику кількість позитивних властивостей, а також досить простий в укладанні і використанні. Крім того, що у даного виду пінопласту досить низька щільність, що сприяє відмінній теплоізоляції, він ще й має досить великим ступенем опору механічних навантажень. Саме ці фактори і вирішили наперед популярність використання даного виду утеплювального матеріалу. Саме тому пінопласт купити у Чернівцях, Києві та інших містах України можливе без будь-яких ускладнень і проблем.

Але такий стан речей відноситься тільки до покупки. Адже в області вітчизняного виробництва пінопласту існує велика кількість проблем. Першою і головною серед яких є відсутність більш доступного сировини, що на пряму впливає на ціну готового продукту. На превеликий жаль, у нас не вистачає ресурсів для повномасштабного виготовлення пінопласту, і тому наші підприємці зобов’язані закуповувати полістирольні гранули за кордоном. Багато хто з наших виробників даного виду будівельного матеріалу, користуються задавненої у всьому світі технологіями виробництва. Вони використовують методи суспензійний полімеризації.

Ті ж виробники, які закупили сучасну техніку використовують метод спінювання полістиролу. Така техніка виробництва змушує підприємства закуповувати сировину в іноземних постачальників. На сьогоднішній день більше 60% всієї сировини є імпортованим.

Що ж тягне за собою такий стан справ на вітчизняному ринку пінопласту? В основному це положення справ приносить багато дискомфорту виробникам і будівельникам, які бажають придбати пінопласт. До прикладу, металопластикові вікна в місті Чернівці купити набагато легше, адже їх виробництво налаштоване майже в кожному місті України.

Виробника стикаються з такими проблемами як висока ціна на імпортну сировину і простої виробництва. А будівельники, в свою чергу, відзначають досить високі ціни на даний вид утеплювачів, що тягне за собою використання більш неякісних матеріалів.